Vipbakim

Tıraş Sonrası Tahrişi Önlemenin Yolları

Tıraş Sonrası Tahrişi Önlemenin Yolları

Erkeklerin en büyük derdi olan tıraş sonrası tahriş ve tıraş yaralanmalarını önlemek aslında sandığınız kadar zor değil. Sadece işin inceliklerini bilmeniz gerekiyor.

Tıraş olarak istenmeyen tüylerden kurtulmak ya da tıraş sonrası tahrişi önlemek gibi birçok konu, erkekleri olduğu kadar kadınları da etkiler. Sadece erkekler değil kadınlar da tıraş yaralanmalarıyla karşı karşıya kalabilmektedir.

Genelde kuru olan ciltlerde görülen tahriş, gözeneklerin dolu olmasından kaynaklanmaktadır. Tıraş öncesi cilde yapılacak peeling uygulaması, cildin bu kirlerden arınmasını sağlamaktadır. Cilt sorunlarının giderilmesinde tercih edilen birçok yöntem gibi tıraş sonrasında da kullanılan birçok bakım ürünü vardır.

Tıraş sonrası tahrişi önlemek isteyen birçok kişi, özel olarak üretilen bakım ürünleri ve balsamlar kullanarak, cildin bu durumlardan olumsuz etkilenmesinin önüne geçmektedir. İşte size tıraş sonrası yumuşak bir cilde sahip olmanız için 3 yöntem.

Tıraştan Önce Duş Alın

Birçok kişinin yaptığı gibi tıraştan sonra değil önce duş almanız gerekiyor. Sıcak bir duş cildinize ihtiyacı olan yumuşaklığı vereceki daha kolay tıraş olmanızı sağlayacaktır. Size en önemli tavsiyemiz yıkanırken sabun kullanmak yerine bitkisel şampuan ve yüz jelleri kullanmanız olacaktır. Bu şekilde cildiniz için uygun bir bakım hazırlığı yapmış olabilirsiniz. Çok sıcak suyla yıkanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Tıraş Kremi Kullanın

Kuru kuru tıraş olmanın sonucu tıraş sonrası tahriş olacaktır. Bu yüzden mutlaka cildinize uygun bir tıraş kremi ya da köpüğü kullanmanız gerekmektedir. Düzenli olarak  süreceğiniz bu kremler, tüyleri alırken cildin zarar görmesini önleyecektir. Tüylerin çıkış yönünün aksine tıraş olmanız gerekmektedir. Ama hassas olan ve yaralı olan kısımlar varsa bu kısımlar için farklı ürünler kullanmanız gerekmektedir.

Tıraş Sonrası Bakım Yapın

Tıraştan sonra da cildiniz için uygun bakım kremlerini kullanmanız gerekir. Tıraş sonrası losyonlar, bitkisel yağ karışımları ya da cildinize uygun bir nemlendirici, bakım rutininizi tamamlayacaktır. Özellikle her gün tıraş olmak zorunda kalanlar için tıraş sonrası bakımda nemlendirici kullanımı son derece önemlidir. Birçok erkek tıraş sonrası tahriş önleyici olarak kolonya kullansa da bu ürünlerin kullanılması son derece risklidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.