Vipbakim

Uykudan önce uygulayabileceğiniz cilt bakımları

Uykudan önce uygulayabileceğiniz cilt bakımları

Gece yapacağınız cilt bakımı oldukça önemlidir. Neden olduğunu açıklayalım.

Cildiniz gece saatlerinde yenilenme sürecine girer. Bu yüzden de, uykuya dalmadan önce yapacağınız cilt bakımını ihmal etmemelisiniz. Bu bakımlar sayesinde sadece cildinizin daha genç bir görünüme kavuşmasını değil, aynı zamanda kusurlarından da büyük oranda kurtulmasını sağlamış olacaksınız.

Salisilik asit içeren ürünler kullanın

Yüzünüzü salisik asit içeren bir yüz temizleyici ile temizleyerek, pürüzsüz ve aknelerden arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yumuşak bir sünger kullanın

Yatmadan önce yumuşak bir sünger ile düzenli aralıklarla yapacağınız scrub, ölü cilt hücrelerini gözeneklerinizden söküp atacak ve yeni hücrelerin oluşmasına uygun ortamı sağlayacaktır.

Nemlendirici temizlik sütleri kullanın

Yataktan önce nemlendirici temizlik sütü’nü yüzünüze uygularsanız, cildiniz gece boyunca nemli kalacak ve bu sayede rahatça nefes alacaktır.

Pürüzsüz bir cilt için tonik kullanın

Temizleyici süt uygulamasından sonra, yüz bakım ritüelinizi cilt tipinize uygun bir tonik ile tamamlayabilir, cildinizi daha pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz.

Nemlendirici özelliği yüksek kremler kullanın

Son olarak, nemlendirici özelliği yüksek ve aloe vera içerikli bir krem kullanarak, yatak öncesi cilt bakımınızı tamamlayabilir, yatağa nefes alan ve kendi kendini yenileyen bir cilt ile girebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.