Vipbakim

Vazelinin faydaları nelerdir? İşte vazelinin muhteşem 10 kullanım alanı

Vazelinin faydaları nelerdir? İşte vazelinin muhteşem 10 kullanım alanı

Elleri Nemlendirmede Vazelin Kullanımı

Aromasız ve kokusuz olmasıyla vazelin bir numaralı nemlendirici olma konusunda gerçekten mükemmeldir. Elleriniz için kimyasal içermeyen en doğru bakım kremidir vazelin. Ellerinizin yumuşamasını sağlarken kurumasını da engeller. Ellerinize vazelini gece uygulayın ya da gündüz güneşe çıkmayacaksanız sürün. Ellerde kararma yapıyor.

 

Dudak Kremi Olarak Vazelin

Birçok dudak koruyucunun içinde vazelin bulunmaktadır. Dudaklarınıza uyguladığınızda çatlamaları önler ve dudaklarınızın nemlenmesini sağlar. Üstelik dudaklarınıza uyguladığınızda yağlı bir his bırakmaz.

 

Dirsek ve Topuklarda Vazelin

Eskiden beri anane yöntemidir topuklara vazelin sürmek. Topukları yumuşatır dirsekler ve dizlerde oluşan kalın tabakanın giderilmesinde etkilidir.

 

İsiliklere Ve Pişiklere İyi Gelir

Biraz kilolu bir yapıya sahipseniz pişik problemi yaz aylarında kaçınılmazdır. Birbirine sürten bölgelerinize vazelinden çok az sürerseniz o bölgede sürtünmeden kaynaklı pişik oluşumunu önlersiniz.

 

Vazelin Parfümün Etkisini Uzun Süre Kalmasını Sağlar

Çoğu insanın duymadığı bir yöntemdir vazelinin bu özelliği. Parfümü vücudunuza uyguluyorsanız özellikle boyun ve bilek bölgenize parfüm sıkmadan önce biraz vazelin sürün ve üzerine parfümü sıkın. Parfümünüzü vazelin hapsedecek ve uzun süre cildinizde kokmasını sağlayacak.

 

Vazelini Tuzla Karıştırıp Scrub ( PEELİNG ) Yapın

Yarım çay bardağına kahverengi şekeri veya deniz tuzunu bir kaseye koyun ve vücudunuzda istediğiniz bölgeye uygulayın. Bu ürünü dudaklardaki ölü deriyi almak içinde yapabilirsiniz. Neden peeling ürünlerine çok fazla para ödeyesiniz ki?

 

Makyaj Temizleyicisi

Vazelin ile cildinizde kalan makyaj artıklarını temizleyebilirsiniz. Bütün gün kirlenen yüzünüzü nemlendirir ve temizler.

 

Kapakların Rahat Açılmasını Sağlar

Ojeleri 1 – 2 ay el sürmediğimizde kapakların sorun çıkarttığını hepimiz biliyoruz. Oysa çok az bir vazelini oje kapaklarının etrafına sürersek kapakların kurumasını ve sorun çıkarmasını engellersiniz. Bu uygulamayı diğer zorlandığınız kapaklarda ya da evde kaymayan kornişlerde oynamayan perdelerde uygulayabilirsiniz.

 

Saçların Çoğalmasını Sağlar

Vazelin kullanım alanlarından biride saçlardır. Vazelin saçlar için çok faydalı bir kremdir. Avucunuza çok az miktarda aldığınız vazelini saç diplerinize ve saçlarınıza uygulayın. Kırılan ve çatallaşan saçları düzeltir. Saç uçlarında olan kırılmaları kötü görünen tülermeyi o anlık da olsa güzel görünmesini sağlar.

 

Lekeleri Çıkartmada Vazelin Kullanın

Elbiselerinize bulaşan ruj lekesini ya da kumaşınızda bulunan kurumuş katı olan boyaları çıkartmada yardımcıdır. Vazelini az miktarda çıkartmak istediğiniz bölgeye sürün 1 – 2 saat bekletip terebentin sürün ve bezle çıkarın. Terebentinden kalan lekeyi deterjanlı su ile temizleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.