Vipbakim

Vazelinin Hiç Bilinmeyen Faydaları

Vazelinin Hiç Bilinmeyen Faydaları

Vazelinin faydaları çok uzun yıllardır herkes tarafından bilinmekte, aynı zamanda biz kadınların güzellik sırlarında da önemli bir yere sahiptir. Kişisel bakım olarak pek çok alanda  kullanılan ve çok geniş bir yelpazede değerlendirilmesi gereken vazelin, başta makyaj temizleme ve saçlar üzerinde, ayrıca kirpik ve tırnaklarda da sıklıkla tercih edilen bir krem olarak bilinmektedir.

Vazelinin Başlıca Kullanım Alanları Tırnak Bakımı: Vazelinin cildi çok yoğun bir şekilde nemlendirme özelliği vardır, dolayısı ile  vazelin ile ellerinizi ve tırnaklarınızı masaj şeklinde ovalarsanız, özellikle de soğuk kış günlerinde ellerinizin çatlamasını ve tırnaklarınızın da kırılmasının önüne geçmiş olursunuz. Bunun için, soğuk kış günlerinde tırnaklarınızın üzerine bir kat olmak üzere vazelini sürün ve elinize mümkünse pamuklu bir eldiven giyerek 1 geceyi bu şekilde geçirin. Bu yöntem ile tırnaklarınızı yoğun bir şekilde yumuşatabilir ve sağlıklı tırnaklar elde edebilirsiniz.

Saç Bakımı: Bakımsız, kuru ve elektriklenen saçların kırılmasını ve bozulmasını engellemek anlamında tercih edebileceğiniz en ekonomik yöntemlerden biri de vazelin kullanmaktır. Bunun için avuç içinize vazelini alın ve saçlarınıza dağıtarak iyice yedirin. Bu sayede saçlarınızda elektriklenme sorununun ve saç uçlarınızdaki kırılmaların önüne geçmiş olursunuz.

Kaş Bakımı: Karışık ve de dağınık kaşlarınız mı  var? Yola getirmek hiç de zor değil. Vazelin kullanarak kaşlarınızı şekillendirebilir, aynı zamanda bakımını da sağlamış olursunuz. Kirpik bakımı ve sağlığı içinde kullanabileceğiniz vazelini, bir miktar da kaşlarınıza sürerseniz, kaşlarınız tüm gün boyunca bozulmadan şeklini koruyacaktır.

Cilt Bakımı: Vazelin, yıpranmış, çatlamış, kuru ve cansız bir cilde uygulandığında, çok hızlı bir şekilde cildi nemlendirir ve anında yumuşamasını sağlar. Bunun yanı sıra vazelin,  kurumuş, çatlamış topuklar ve de dirsekler için de ideal ve ekonomik bir kremdir. 

  • Vazelini, her gece yatmadan önce düzenli olarak, cildinizdeki kırışıklıkları ve ince çizgileri yok etmek için kullanabilirsiniz.
  • Bir miktar toz allık ile  vazelini karıştırıp yüzünüze uygulayabillirsiniz, bu sayede allığınız daha doğal ve parlak bir görünüm oluşturacaktır.
  • Dudaklarınızda zaman zaman beliren ölü derilerden kurtulmak için, dudağınıza  bir  miktar vazelin sürün ve diş fırçası ile fırçalayın.
  • Gece yatmadan önce dudaklarınıza vazelin sürün, sabah uyandığınızda daha parlak ve yumuşak dudaklara sahip olacaksınız.
  • Kullandığınız parfümün daha fazla kalıcı olmasını sağlamak için, parfüm sıkacağınız bölgeye bir miktar vazelin sürün ve yedirin. Ardından parfümünüzü sıkın. Kalıcılığının arttığını göreceksiniz.
  • Kirpiklerinizin daha canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız, pamuklu bir aparat yardımı ile bir kirpiklerinize miktar vazelin sürün. Farkı göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.