Vipbakim

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yağlı bir cildin bakımı oldukça zordur. Yağlı ciltler sivilce ve benzeri cilt sorunlarının çok sık meydana geldiği bir cilt tipidir. Yağlı ciltlerde cildin gözenekleri çok geniştir ve gözle görülebilir haldedir. Yağlı cilde sahipseniz çok düzenli bir bakım rutini geliştirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Yağlı ciltlerde yaşanan en büyük sorunlardan birisi de siyah noktalardır. Siyah noktalar özellikle yüz bölgesinde yoğundur. Yağlı cilt bakımı nasıl yapılmalı sorusu sıklıkla sorulan bir sorudur. Bunun için tüm hayatınızı düzenlemesiniz.

Yağlı Cilt Bakımı İçin Tüketilmesi Gereken Yiyecekler

Yağlı ciltlerden kurtulabilmek için beslenme hayatınızı da düzene sokmanız gereklidir. Buna göre çok yağlı olan etleri, mandıra ürünlerini sık biçimde tüketmemeniz gereklidir. Bu ürünler yağlı ciltin başlıca sebebidir. Yağlı cilt oluşumuna neden olan tuzlu ürünler, yağlı ürünlerin kullanımı da azaltılmalıdır. Yağlı cilt üzerinde olumlu etkisi olan yiyecekler arasında ise salatalık ilk sırada gelmektedir. Bunun dışında bol bol su tüketmek, vitaminli ürünler tüketmek, yağlı yiyeceklerden uzak durmak ve bol bol meyve tüketmek de yağlı cilt üzerinde olumlu etki yapacaktır.

Yağlı Cilt İçin Bakım Rutini

Yağlı cilt sahibi iseniz bakım rutininizi aksatmadan yapmanız gereklidir. Yağlı cilde sahipseniz yapılacak bakım rutininizde dikkat etmeniz gereken püf noktaları bulunmaktadır. Örnek olarak cildinizi yumuşak bir temizleyici ürün ile temizlemeniz gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise kullanılan temizlik ürünlerinin içeriğidir. Siyah nokta üretmeyecek cilt bakım ürünleri kullanmanız gereklidir. Yağlı cildiniz için dikkat etmeniz gereken diğer önemli nokta yağı emen ürünlerin kullanılması gerekliliğidir.

Su bazlı kozmetik ürünleri de yağlı ciltler üzerinde olumlu etki yapacaktır. Yağlı bir cilde sahipseniz yapılan yanlış uygulamaları da bilmeniz gereklidir. Gün içinde 2 kereden fazla biçimde yüzünüzü yıkamanız sakıncalıdır. Duş alırken lif ile keseleme yapmanız da sakıncalı uygulamalardan birisidir. Bu uygulamaların bilincinde olarak hareket etmeniz önemlidir. Diğer önemli konu ise nemlendirici kullanımıdır. Çok yoğun etkisi olan nemlendirici bir krem kullanımı sakıncalıdır. Bunun dışında cildinizde bulunan siyah noktaları ve sivilceleri de sıkmamalı, temas etmemelisiniz.

Yağlı Ciltlerin Avantajları Nelerdir?

Yağlı ciltlerin birtakım olumlu özellikleri de bulunmaktadır. Bunlardan birisi çabuk bronzlaşmadır. Yağlı bir cilde sahipseniz çok kolay bir biçimde bronz hale gelebilirsiniz. Yağlı ciltlerin olumlu diğer yanı ise yüzde yer alan kırışıkları ve çizgileri çok belli etmemesidir. Kamufle etme yeteneği bulunmaktadır. Yağlı ciltlerin faydalarından bir diğeri ise daha az bakım gerektirmesidir. Yağlı cilter aynı zamanda parlak bir görünüme de sahiptir.

Yağlı ciltlerin yumuşak ve nemli olduğu da bilinmektedir. Ek bir neme ihtiyaç yoktur. Son olarak yağlı ciltlerde kırışıklıklar da oldukça geç oluşur. Yağlı cilt bakımı nasıl yapılmalı sorusunun genel yanıtları böyledir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.