Vipbakim

Yağlı Ciltler İçin BB Krem

Yağlı Ciltler İçin BB Krem

Çok yönlü BB krem ürünü son yıllarda çıkan ve bir anda popüler olan bir formüldür. Günlük hayatında pratik şekilde bakım yapmak isteyen kadınların seçimi olan BB krem, faklı onlarca markada kullanıcılarına ulaşıyor.

BB Krem Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

BB krem seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusu yanlış ürün kullanmamak açısından önemlidir. Çünkü yanlış kozmetik ürünler cildinizin kendi yapısına zarar verebilmekte, var olan sorunu iyileştireceği halde daha da kötü bir hale sokabilmektedir.  Bu noktada öncelikle BB krem üreten firman seçimine özen göstermek gerekiyor.

Çünkü ucuz markalar gelişigüzel ve özensiz formüllerle piyasada sattıkları ürünlerin etkilerini düşünemeyebiliyorlar. Kaldı ki bu ürünler konusunda bir denetim mekanizması da tam olarak gelişmiş değil. Birçok kullanıcı ucuz olduğu için bu ürünlerden kullanabiliyor. Cilt tipinize dikkat etmek de ikinci önemli olan konu.Çünkü bu olmadığında yine yanlış ürün kullanılabiliyor.  Kuru bir cilt için yağlı ciltlere yönelik ürün alındığında ters etki yaratabiliyor.

Yağlı Ciltlere Yönelik BB Krem Önerileri

Fondöten, pudra, nemlendirici ve güneş koruyucu gibi birçok özelliği içinde barındırabilen BB krem, yağlı ciltlerde uygulanacağı zaman bir kat daha özenli davranmak gerekiyor. Bu noktada ürünün su bazlı olması ve komodejenik olmaması kritik öneme sahip.

Çünkü bunun anlamı gözenekleri tıkamaması ve sivilcelere neden olmaması anlamına geliyor. Yani ürün alırken bunu dile getirebilirsiniz. İnternetten alışveriş yapıyorsanız da ayrıntılara bakabilirsiniz. Bunun dışında genelde fondöten özelliği daha ağır basan BB kremlere yönelim olabilir.

Bunun nedeni kusurların kapatılması olabilir.   Ancak su bazlı olmayan fondötenlerde cildinizin üzerinde kalıp gibi duracağından nefes almayı engeller. Bu da yağlı bir cildiniz olduğu düşünülürse durumu daha da zorlaştırabilecektir.

Güneş koruyucu etkili BB krem almak istiyorsanız bunda koruma faktörü özelliklerinin etki süresini ifade ettiğini belirtmek gerekiyor. Yani faktör arttıkça sadece süre artıyor. Avon, Garnier, Maybelline gibi kozmetik markalarının BB krem ürünlerinden deneyebilirsiniz. Ayrıca dermakozmetik satış noktalarına girerek ürün incelemesi yapabilirsiniz.  Eczanelerde de satılan dermakozmetik ürünler en sağlıklı ürünlere ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.