Vipbakim

Yaşlanmayla Savaşan Retinol Nasıl Kullanılır?

Yaşlanmayla Savaşan Retinol Nasıl Kullanılır?

Birisi yaşlanma mı dedi; o halde hemen kendinize saklanacak bir yer bulun veya bunu daha güzel bir şekilde kullanmak isterseniz yaşlanma karşıtı olan ve çeşitli şekilde kullanıma açık olan ürünleri kullanabilirsiniz. Ama elbette bunlar kalıcı bir çözüm olmayacaktır. Hangi işlem olursa olsun veya ne kadar maddi gücünüzü zorlayacak olursanız zorlayın; bir gün cildimiz kırışacak ve renk değişecektir. Yalnızca bir süre için, bazı durumlar kullanılabilir. Yaşlanmayla savaşan retinol nasıl kullanılır sorusuna ise tam olarak burada cevap arayacağız.

Retinol Nedir?

A vitamini olarak bahsettiğimiz ve kolojen sentezi yaparak cildi yenilemeye yardımcı olan maddeye retinol denir. Cildin renklenmesi ve aynı zamanda ciltte oluşan lekelenmelerden tutun da birçok cilt faktörü için oldukça yararlı bir maddedir ve son zamanlarda herkesin dilinde dolaşmaya başlamıştır. Sadece görüntü açısından da değil; her ne kadar dolaylı yoldan olsa bile, kanseri bir şekilde korumaktadır. Balık, domates, yumurta ve aynı zamanda peynir gibi gıdaların içerisinde yüksek miktarda retinol bulunur.

Retinol Nasıl Çalışır?

Herkesin merak ettiği konulardan birisi ise; retinol nasıl çalışır sorusudur. Sahiden; bu zamana kadar yediğimiz o yiyeceklerde etki etmediğine göre, daha farkı bir çalışma düzeni vardır ve bu bağlamda da belki de bir besin olarak değilde; farklı yollardan cildimize iyi gelmektedir. Retinol; cildin yaşlanması durumunu geciktirmeye yönelik bir eylem gerçekleştirir. Cilt zaman içerisinde yaşlanır, renk değiştirir ve daha sonrasında kırışır. Retinol ise; zaman içerisinde bu durumu çok daha normal bir hale getirmektedir.

Retinol Nasıl Kullanılır?

Retinol kullanım şekli çok farklı durumlar doğrultusunda karşımıza çıkabilir. Özellikle de kullandığınız kremin içerisindeki retinol miktarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konu hakkında ise en net bilgi; dermatoloğunuz da bulunacaktır. Yine de; Retinol kesinlikle gece kullanılmalıdır. Güneş ışınlarına karşı oldukça hassas bir yapıya sahip olan retinol, güneşe çıkıldığı zaman cilt üzerinde kızarıklık ve aynı zamanda pullanmaya yol açacaktır. Başladığınız ilk zamanlar; 3-4 günde bir kullanmalı ve daha sonrasında ise her gece kullanmalısınız. Retinol; gözeneklere makyaj kalıntılarının dolmasını engeller ve daha sağlıklı bir cilt yapısını oluşturur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.