Vipbakim

Yaz Ayları İçin Bakım Önerileri

Yaz Ayları İçin Bakım Önerileri

Yaz aylarının geliyor oluşu; aynı zamanda da bakıma çok daha fazla dikkat etmemiz gerektiğini göstermektedir. Son zamanlarda cildimizin soğukların oluşturduğu yorgunluk yüzünden ve yazın çok başka bakım teknikleri kullanılıyor olması; yazın yapılan bakımların önemini ortaya çıkartıyor. Yaz ayları için bakım önerileri nelerdir, ne gibi bakımlar yaparak yazın hem kendimizi hem de cildimizi koruyabiliriz gibi sorulara cevap arayacağız.

  • Cildinizi Sürekli Nemli Tutun

Kış mevsiminde nasıl cildimiz sürekli nem istiyor, aynı zamanda yazın da cildimiz neme muhtaç durumuna geliyor. Bu bağlamda bakıldığı zaman ise; yazın cildimizi gerektiği kadar nemli tutmamız gerekecektir.

  • Ağır Makyajdan Kaçının

Kışın yapılan makyaj ile yazın yapılan makyaj arasında fark vardır. Yazın çok daha hafif makyajlar ve çok daha hafif tonda makyajlar yapılmalıdır. Bunun sebebi ise; yazın cildimizin sürekli terliyor oluşu ve makyajın cildimize çok daha fazla nüfus ediyor oluşudur.

  • Güneş Kremi Kullanın

Güneş kremi sadece yazın kullanılan bir krem değildir ama yazın çok daha fazla kullanılmalıdır. Güneş ışınları olsun veya güneşin diğer etkileri olsun, bizleri ve cildimizi rahatsız edecektir. Güneş kremini her  saatte bir yenilemelisiniz.

  • Açık Renkli Giyinin

Siyah renkler, yazın güneşi çekeceği için hem kıyafetlerin rengini bozacaktır hem de bizleri çok daha fazla terletecektir. Yazın daha açık renkli giyinmek hem sizleri serin tutacaktır hem de yaza daha uygun olacaktır.

  • Yüzünüzü Bronzlaştırmayın

Hepimiz yazın verdiği etkiyle birlikte, cildimizi bronzlaştırmak isteriz. Her ne kadar çok seviyor olsak bile; bu kadar zararlı olduğunu bildikten sonra, tercih etmemeliyiz. Özellikle de kadınların ciltleri çok daha hassas olduğu için, yüzde lekelenmeler oluşabilir. Bu lekelerinde önüne geçmek, bir zaman sonra olanaksız olacaktır.

  • Mevsim Meyvelerini Kullanın

Yazın meyve tüketimine oldukça fazla dikkat etmek gerekecektir. Sudan aldığımız enerji kimi zaman yetmeyebilir, bunun yerine meyvelerden su ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Aynı zamanda meyveleri sadece tüketmek yerine, mevsim meyvelerinden püre yaparak cildinize de uygulayabilirsiniz. Cildinizde ki nem dengesini korumakla birlikte; ciltte oluşan lekelerden arındıracak ve cildinizi yaza karşı oldukça ferah tutacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.