Vipbakim

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Yaz aylarında cilt biraz daha kurur. Kurumasının yanı sıra cilt üzerinde kahverengi lekeler oluşabilir.Bu lekelerin giderilebilmesi için; devamlı bakım yapılmalıdır. Yazın cilt için bazı bakım önerileri ;

Yaz günlerinde cildin yapısı biraz daha değişir. Cilt kurur ve soyulur. Cildi kuru olan bayanlar yaz günlerinde sıkıntı çekerler. Cildin daha nemli olması için; sürekli krem uygulaması yapılmalıdır. Güneş ışınlarından cildi korumak için, güneş kremleri sürülmelidir. Yüzü makyajla kapatmaya çalışmak çok sakıncalıdır. Sürülen fondötenler devamlı yüzün değişik tepkiler vermesini sağlar. Sivilce oluşumunu artıran fondötenler daha çok gözenek oluşumu sağlar. Bu nedenle yaz günlerinde kapatıcı sürülmemelidir. Cildin nefes alması gerekir. Nefes alan cilt daha sağlıklıdır.

– Yaz günlerinde cilt bakımı yaparken bazı meyvelerin sularını sıkıp kendinize yüz maskesi yapabilirsiniz. Özellikle de dut meyvesinin suyu çok yararlıdır. Cildin doğal rengine dönmesini sağlar ve cildi onarır. Domates de cilt üzerinde inanılmaz değişiklikler yaratır. Domates maskesi uygulayarak cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bayanlar ciltlerini tamir etmek için; oldukça fazla çaba sarf ederler. Doğadan elde edilen meyve ve sebzeler cilde çok iyi gelir. Yenilen her şey yüze de uygulanabilir.

Sadece yaz günlerinde değil, cilt bakımı her mevsim yapılmalıdır. Fakat yazın biraz daha fazla cilt bakımı yapmak gerekir güneşin kırıştırıcı etkisi yoğundur bu yüzden Erken yaşlanan kişilerin yüzleri kırış kırış ve mattır. Bu kırışıklıkların nedeni çoğu zaman güneşten kaynaklanır. Güneş altında çok uzun durmanıza gerek yoktur. Bazı zamanlar evde otururken bile bu kremleri kullanmalısınız. Kış aylarında da kullanılan güneş kremleri; kardan gelen ters ışınlardan yüzünüzü korur. Bayanlar bu konuda bilinçli olduğu sürece; kendilerini daha iyi hissederler.

Mevsim değişikliklerinden kaynaklanan durumlar cildinizi aşırı şekilde etkiler. Bu yüzden dışarıda, gözlerinizi ve cildinizi koruyacak malzemeler kullanılmalıdır. Güneş gözlüğü takarak azda olsa yüzünüzü koruyabilirsiniz. Kasket türü şapkalarda yüzünüze güneş gelmemesini sağlar.

Giyilecek kıyafetler koyu renk seçilmemelidir. Koyu renk kıyafetler bütün güneş ışınlarını üzerinize çeker. Bu durumdan ciltte etkilenir. Bu yüzden açık renk kıyafet giyilmesi daha uygundur.

Güneş altında bronzlaşırken; baş kısmınızı mutlaka korumalısınız. Bir şemsiye altında koruyacağınız baş kısmınız, cildinize de fayda sağlar. Yüzünüz güneş ışınlarından etkilenmemiş olur. Yüzünü güneşte yakmak isteyen kişiler; çeşitli tehlikelere maruz kalabilirler. Yüz bronzlaştırıcı mendillerle, vücudunuza uygun bir bronzluk kazanabilirsiniz.

Sürdüğünüz bronzlaştırıcı mendiller; gün sonunda yıkanarak temizlenmelidir. Azda olsa bulaşma ihtimali olduğu için; kıyafetleriniz kirlenebilir. Önemli olan cildi güneşten koruyarak, sağlıklı bir bronzlaşma sağlamaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.