Vipbakim

Yaz Aylarında Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin Etkili Öneriler

Yaz Aylarında  Pırıl Pırıl Bir  Cilt İçin Etkili Öneriler

Özellikle Yazın cildinizin daha fazla yağlandığını hissedebilirsiniz. Bu aslında havada artan nem oranından kaynaklanır. Bu yüzden eliniz sürekli burun kenarlarınıza, alnınıza ya da yanaklarınıza gidebilir. Kendinizi cildinizle oynarken bulabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bunu yapmak sadece cildinizin daha fazla yağlanmasına ve gözeneklerinizin içerisine kir taşımanıza neden olacaktır. Hatta bu şekilde cildinizin mikrop kapmasına bile neden olabilirsiniz. Böyle bir durumda kolaylıkla yapabileceğiniz; sizi rahatlatırken cildinizin zarar görmesini engelleyecek çok basit bir yöntem var. Cildinizde gün içinde birden yağlanma hissettiğinizde yüzünüzü sadece suyla ıslatmanız ya da bir selpak mendil ile elinizi değdirmeden silmeniz yağlanma hissini azaltacaktır.


Maskeler

Haftada bir defa uygulayacağınız cilt tipinize uygun bir maske; görünüşünüzde adeta mucizeler yaratabilir. Özellikle çamur, kil gibi doğal içerikli maskeler cildinizin soluk görüntüsünü yok eder, nefes almasını sağlar, canlandırır. Yaz boyunca güneş, deniz, klorlu su, hava dengesinin değişimi nedeniyle yorulan cildinizin yeniden hayat bulmasına yardımcı olur.

yaz-mevdiminde-cildinize-dikkat-edin
Organik bitki yağları

Cildiniz problemli, kaşınan, akne yapmaya müsait bir yapıya sahipse; bir uzmana danışarak organik bitki yağlarından faydalanabilirsiniz. Birçok markanın piyasaya çıkarttığı organik bitki yağlarının; cildinizdeki probleme göre birçok farklı etkisi bulunuyor. Böylece cildinizi iyileştirirken bakımını da yapmış oluyorsunuz.


Yazın olmazsa olmazı güneş koruyucu

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi yazın olmazsa olmaz bakım önerisi elbette cildinize uygun bir “güneş koruyucu” seçmekten geçiyor. Cildiniz hangi cilt tipinde olursa olsun; en az 30 SPFkoruma faktörlü bir koruyucu kullanmanız; yazdan sonra yıpranmamış, canlı bir görüntüyle yeni mevsime başlamanıza yardımcı olur. Ayrıca unutmayın; güneşin zararlı etkilerinden cildinizi koruyan bu ürünler; yaşlanma etkilerini de geciktirir.

 yaz-mevsiminde-cilt-bakimi

Cilt tonu problemine su

Sadece yazın değil normalde de cildinizin her bölgesi aynı renkte olmayabilir. Yaz mevsiminde ise bronzlaşmanın etkisi ile cildinizdeki farklı tonlar daha da belirginleşebilir. Bunun için çeşitli fondötenler kullanabilir, farklı renk tonlarını dengeleyebilirsiniz. Ancak metabolizmanıza son derece saf bir müdahale ile de cilt tonunuzu bütünleyebilmeniz mümkün. Bunun için günde 8-10 bardak su içmeniz cildinizde gözle görülür ölçüde değişim sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.