Vipbakim

Yaza Cildinizi Yenileyerek Girin

Yaza Cildinizi Yenileyerek Girin

Yaz geliyor demek, şu an için pek de doğru olmayacaktır. Ama bakıldığı üzere yazın henüz yarım kısmını arkada bırakmış bulunuyoruz. Bir kısmını yaşamamış olmakla beraber, yaza cildinizi yenileyerek girmek oldukça mümkün bir durum olacaktır. Sizlerde vücudunuzdan memnun değilseniz ve aynı zamanda henüz tatile çıkmadıysanız, yaza cildinizi yenileyerek girin ve bu sayede tüm seneyi formda bir şekilde geçirin. Bunun için yazın yapmanız gereken birkaç durumdan bahsedeceğiz.

Yaza Yeni Bir Başlangıç

Güneşten Doğru Faydalanmak Gerekiyor

Güneş ışınlarının ne kadar zararlı olduğunu, belli saatler arasında, hepimiz biliyoruz. Özellikle de; 10:00-15:00 saatleri arasında güneş ışınların en tehlikeli  olarak yansıdığı zamanlardır. Mümkün olduğu kadar bu zamanlar içerisinde dışarıya çıkmamaya ve özellikle de güneşlenmeden kaçınmalısınız.

Cildinizi Nemli Tutun

Yazın cildimizde ki tüm nem çekilmektedir. Güneşin ve hava sıcaklıklarının da etkisinin büyük olduğu bu konuda; nemlendirilmeye ihtiyacınız olacaktır. Çantanızda ve yanınızda her zaman için bir nemlendirici bulunsun ki, cildinize anında müdahale edebilin. Tabi ki içten nemlendirme de oldukça önemlidir. Bunun için bol su tüketmenizde fayda vardır.

Saçlarınız Gücünü Kaybetmesin

Saçlarımız hava değişiklikleri yüzünden oldukça fazla yıpranmaktadır. Bunun için ise yapılması gerekilen etkenler oldukça basittir. Saçlarınızı dışarıya çıkarken, şapka veya bandana ile korumalısınız. Bunun dışında ise; çeşitli maskeler yaparak, içerisinde alkol bulunmayan maske özleri, saçlarınızı her türlü durumdan koruyabilirsiniz.

Besin Tüketimi Oldukça Önemli

Maydanoz, kavun ve çilek cildimizin en büyük dostlarındandır. Ara öğün olarak kullanacağınız bu iki meyve ve sebze, cildinizi her anlamda yenileyecektir ve aynı zamanda daha pürüzsüz ve daha güzel bir cilde kavuşturacaktır.

Diğer Yöntemler

Mezoterapi: Doktor kontrolünde yapılan ve çeşitli ilaçların karıştırılarak cilt altına enjekte edilen bir yöntemdir. Bu sayede cilt üzerinde kırışıklıklar ve sarkmalar gizlenebilir.

Mikro İğneleme: Bir küçük alet sayesinde, üzerinde iğnelerin bulunduğu, cildin yenilenmesi sağlanacaktır. Bu sayede de taze bir cilt ile yaza giriş yapmış bulunacaksınız.

Karbon Peeling: Bu yöntem sayesinde cilt altında ki ölü deriler ve aynı zamanda da cildinizde ki lekelerin en alt seviyeye inmesi sağlanacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.