Vipbakim

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Henüz sıcak tarafını görmesek bile; yazın geldiğini söyleyebiliriz. Yaz aylarının en büyük problemleri, cildin üzerinde oluşan problemlerdir. Kuru bir cildinizin olması veya yağlı bir cildinizin olması; hiçbir olumlu yönü ifade etmemektedir. Konu yaz olduğu zaman; gerek yenilene gerek içilene gerek ise de dışarıya çıktığımız saate dikkat etmeliyiz ki; yazın cildimiz üzerinde ki etkileri ağır olmasın. Yazın cilt bakımı nasıl olmalıdır, bu soruya cevap verelim.

Cildin Kuruması Büyük Problem

Yaz aylarında olduğumuz dolayısıyla cildimizde sürekli olarak kuruluklar meydana gelmektedir. Bunun için ise; gerek nemlendirici kullanmalıyız gerek ise de nemlendirici kullanmalıyız. Kuruyan bir cilt, zamanla çatlamaya döner ve üstesinden gelinmez problemlere yol açar. Dışarıya çıktığınız zaman; şapka ya da gözlük kullanmalısınız.

İlk Gün 50 Faktör Güneş Kremi

Tatilden sonra cilt ilk defa bu kadar fazla güneşe çıktığı için koruyacak ve anında etkisini gösterecektir. Bunun olmasını istemiyorsanız yapmanız gereken şey oldukça basit olacaktır; ilk tatil günü muhakkak 50 SPF’li bir güneş kremi kullanmanız gerekecektir. Tabi ki ilk sürüldüğü gibi kalmadığı oldukça aşikardır. Bu bağlamda yapmanız gereken birkaç saat sonra yinelemek olacaktır. Yalnız saat 12:00-16:00 arasında güneşte durmamak gerekir. Daha sonra ki günlerde güneş kremini 30 SPF miktarına düşürebilirsiniz.

Kısa ve Ilık Duş

Kendimizi havanın sıcaklığından kurtarıp bir serinlik aramak adına duşa atarız. Ne var ki bir zaman sonra yeniden terleriz. Bu durum cilt için pek de iyi olmayacaktır. Duşta fazla kaldığınız zaman otomatik olarak cildinizi kurutacak ve cildin korunmasına yönelik olan tabaka zarar görecektir. Kısa süreli ve ılık duşlar bu bakımdan dolayı oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Elbette duştan çıktıktan sonra bir nemlendirici uygulamalısınız.

Yaz Meyveleri ve Su Tüketimi

Yazın en temel ihtiyaçlarından birisi; her bakım için sudur. Su gerekli nemin en büyük kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Günde en az 3 litre su tüketmek aslında en büyük nem ihtiyaçlarından birisini giderecektir. Aynı zamanda yazın sulu meyvelerinden olan karpuz ve kavun gibi meyveleri de tüketmek, gerekli nemin besinlerden alınmasına yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.