Vipbakim

Yazın rahatsız edici etkilerinden cildinizi korumanın yolları

Yazın rahatsız edici etkilerinden cildinizi korumanın yolları

Yaz gelir ve kış boyu dolaplarda bekleyen elbiseler, şortlar, etekler çıkarılıp keyifle giyilmeye başlar. Güneş kendini iyice hissettiriyordur ve Pazar brunch’ları ve sabahın erken saatlerinde yürüyüş gibi aktivitelere resmen davetiye çıkarır. Fakat güneş altında kalacağınız sürelerin uzaması, beraberinde cilt problemlerini de getirir. Bu sezon cildinizi sağlıklı ve pırıl pırıl tutmanın yollarını sizlerle paylaşıyoruz…

Arındırın: Cildiniz arındırılmaya sadece kış değil her mevsim ihtiyaç duyar, fakat yaz mevsiminde de bu ihtiyaç en az kışın olduğu kadar önemlidir. Vücudunuz, hava koşulları ne olursa olsun deri yenilemesine devam eder, dolayısıyla cildinizi kuru ve cansız bir görünümden kurtarmak için scrub’lamak oldukça önemlidir.

Nemlendirin: Cildiniz, yağlı bir yapıya sahip olsa bile, nemlendirin. Hava sıcaklığı arttıkça, vücut losyonlarınızı da daha hafif olanlarla değiştirmelisiniz. Hatta jel olanları tercih ederseniz derinize çok daha nüfuz eden bir tercih yapmış olursunuz.

Güneş kremi kullanın: Bu belki de, yaz döneminde güneşin cildinizde yaratacağı problemlerden korunmanın en önemli yolu olarak ifade edilebilir. SPF değeri 50 veya üstü bir güneş kremi kullanarak, güneşin zararlı etkilerinden korunabilirsiniz.

Bronzlukları cildinizde tutmayın: Güneş kremi bile kulansanız, cildiniz bronzlaşacaktır. Ama merak etmeyin, bronz bir ten çok da hoşunuza gitmiyorsa, nohut ununu, yoğurt ve bir kaç damla limon ile karıştırarak elde edeceğiniz bir yüz maskesi istenmeyen bronzluklarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Daha çok su için: Yaz sezonunda vücudunuz çok daha fazla su kaybedeceğinden su tüketiminizi arttırmalısınız. Vücudunuz yeterli miktarda su almadığı zaman, saç ve cildinizden su ihtiyacını karşılamaya çalışacaktır ki bu da kurumalarına ve cansızlaşmalarına neden olur. Yani, suyu kafanıza dikin.

Toner: Gözeneklerinizi kapamak ve cildinizi serin tutmak için toner kullanın. Kimyasallardan uzak durmak istiyorsanız, bunun yerine gülsuyu kullanabilirsiniz. Gülsuyu’nun içeriğindeki doğal serinleticiler ile yanmış ve zarar görmüş cildinizi ferahlatabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.