Vipbakim

Yüz Lekelerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Yüz Lekelerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Yüz lekelerini kapatma  işlemi farklı nedenlerle yüzde pürüzleri kapatmak isteyen kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Uygun malzemelerle ideal sonuçlar alınabilir.

Yüz  Lekesi Kapatmada Hangi Malzemeler Kullanılır

Yüz lekelerini kapatma  işlemleri için gereken malzemeler önemli bir ayrıntıdır. Uzun süre aynı görüntüyü elde etmek için cilt yapınıza uygun bir kapatıcı temin etmeniz gerekir. Ayrıca bunu sabitlemek için pudra, sabitleyici, gibi malzemeler de gerekmektedir. Ayrıca bazı leke kapatıcı işlem yapan güzellik merkezlerinde spreylerden de yararlanılmaktadır. Leke yoğunluğuna göre bu malzemelerin kullanım miktarı değişebilir.  Ancak ürün seçerken mutlaka kendi cildinizin yapısına uygun bir ürün kullanımı gerekir. Ton farkının  olmaması ve tam etki sağlanması için önemli bir durumdur.

Kamuflaj Makyajla Yüz Lekelerini Kapatma

Yüz lekelerini  kamuflajla kapatma  için işlemlere bakılırsa öncelikle cildi temizlemekle işe başlamak gerekmektedir. Eğer eskiden makyaj yapıldıysa ve bunun üzerine bir kere daha makyaj olacaksa bu durumda gözenek tıkanması olur ve bu da sağlıksız bir cilt yapısı demektir. Bu nedenle temizlenen ve nemlendirilen cilde işlem başlatılır. Nemlendirici sürülmesi sonrasında kapatıcıyı lekeli olan bölüme uygularsınız. Eğer leke koyu tonlardaysa kapatıcı açık renkte olmalıdır. Tersine açık renk bir leke varsa da koyu tonda kapatıcı uygulanır. Bu malzeme yedirildikten sonra  diğer aşama kapatıcının akıp toplanmaması için pudra uygulaması aşamasıdır. Pudra ile topaklanmalar engellenir ve uzun süre kullanım için zemin hazırlanır. Son olarak da eğer varsa uzun süre temas olsa bile sorun çıkmaması için sabitleyici sprey kullanabilirsini. En son leke diğer bölümle eşitlenmiş mi bakılır ve cildin geri kalanına da uygulama yapılır. Yani normal makyaja devam edersiniz.önemli olan önce kendi cilt renginizle eşitleme olmasıdır.

Çil Kapatılması Gereken Bir Durum Mudur?

Çiller bazı kişiler için sorun olurken bazıları için olmayabilir. Bu durum kişinin kendi tercihine göre değişebilir. Yani özellikle çil yaptıran kişiler bile olduğundan bu konuda ön yargılı olmamak ve doğal güzelliğin de ne kadar önemli olduğunu bilmek gerekir. Çiller bu nedenle yüz lekelerini kapatma açısından tam bu kapsamda değildir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.