Vipbakim

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir

Her kadının hayali güzel olmak, yaşlanmayı geciktirmek ve kırışıklıklardan kurtulmaktır diyebiliriz. Bu nedenle de özellikle cilt bakımına ekstra özen gösterilir. Özellikler de orta yaştaki kadınlar kırışıklıkları önlemek için bir hayli çaba sarf ederler. Ancak kırışıklıkları önlemek maalesef ki öyle kolay değildir. Beslenmenize, cilt bakımınıza, hayat tarzınıza ekstra özen göstermek gerekir. Peki yaşlanmayı ve tabi ki kırışıkları önlemek için neler yapılmalı?

Kırışıklıkları Önleyici Öneriler

Kırışıklıklardan kurtulmayı düşünmeden önce yeni kırışıklıklara fırsat vermemelisiniz. Bu yüzden şu önlemleri alarak kırışıklıklarınız için uygulamalara başlayabilirsiniz.

Uyurken yüksek yastık kullanılması halinde yüzdeki kan akışı azalacaktır. Kan dolaşımının azalması ise yüzdeki onarımın daha az yapılması anlamına gelir. Bu yüzden uyurken mutlaka alçak yastık kullanmak gerekir. Hatta yastıksız da yatabilirsiniz.

Cildinizi nemli tutmaya özen göstermelisiniz, çünkü kuru ciltler daha çabuk yaşlanır.

Güneşten korunmaya gayret etmelisiniz.

Yüz yogası ile kaslarınızı hareket ettirmelisiniz. Kırışıklıklar için egzersiz yapmayı da ihmal etmeyin.

Yüzünüzde kırışan yerler için sık sık gerdirme hareketleri yapmalısınız.

Kaşlarınız çatmak yerine bol bol gülmelisiniz.

Kırışıklıklara Karşı Bitkisel Öneriler

  • Badem yağı kırışıklık tedavisinde çok etkilidir. Gliserin ile karıştırdığınız badem yağını kırışmaya başlayan yerlere sürebilirsiniz. Sürerken hafif masaj yaparak yedirmelisiniz. Badem yağı yerine bademi ezerek zeytinyağı ile karıştırarak sürmek de işe yarayacaktır.
  • Aynısafa bitkisi cilt hücrelerinin gelişimin sağlar, güneşin hasarlarından korur, yaşlanmayı geciktirir.
  • Cadı fındığı bitkisi ciltteki kasları sıkılaştıran doğal bir besindir. Bu yüzden kırışıklıklar azalacaktır.
  • Aloe vera ciltteki esnekliği arttırır. Bu da kırışıklıkların geç oluşması anlamına gelir. Aloe vera bitkisinin yaprağını keserek çıkan jeli vücuda sürmek en doğal ve etkili yoldur. Ancak bunu yapama imkanınız yoksa aloe vera içerikli kremler kullanabilirsiniz.
  • Doğal bir mucize olan zeytinyağı cilde de çok iyi gelmektedir. Yıpranmış ciltleri onarır ve cilt hücrelerini yeniler.

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklıklarınız oldukça derinse lazer tedavisi ya da cilt soyma, gerdirme gibi tedaviler uygulatmak da oldukça işe yarayacaktır. Yüze yapılan dolgular da kırışıklıklarınızı azaltacaktır. Kırışıklık azaltma yöntemleri daha pek çoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.