Vipbakim

15 Dakikada Cilt Rengini Açan Süper Tonik Yapımı

15 Dakikada Cilt Rengini Açan Süper Tonik Yapımı

Malzemeler: 

1 Tane Limon
½ Çay Bardağı Süt
1 Tatlı Kaşığı Bal

Hazırlanması ve uygulanması: 

Limonu ikiye kesiniz ve maskemizde limonun yarısı kullanılacaktır. Bir kase içine limonu sıkınız.
Limonun üzerine süt ve balı ekleyip tahta kaşık ile iyice karıştırınız.
Karışımı buz dolabına koyunuz ve soğumaya bırakınız.
Soğuyan karışımı cildinize pamuk yardımı ile sürünüz.
30 dakika bekleyiniz.
Bolca soğuk su ile yıkayınız.
Havlu ile kurulayınız.

NOT: 

Cildin canlanmasını ve cilt renginin açılmasını sağlayan bu yöntemi, 2 günde 1 kere olmak üzere düzenli olarak tekrarlayınız.
Pürüzsüz ve güzel bir cilt istiyorsanız bu maskeyi mutlaka denemelisiniz. Çünkü maske içeriği hem vitamin hem de mineral açısından oldukça zengindir. Limonda bulunan C vitamini cildin canlı olmasını sağlarken balda bulunan E vitamini cildin daima genç kalmasını sağlar. Malzemelerin içeriğindeki asit yapılı maddeler, vitamin ve minerallerin cildin alt katmanlarına daha kolay etki etmesine yardımcı olur. Böylelikle güzel ve sağlıklı bir cilt kaçınılmaz olur.
Yağlı ciltlerde süper etki eden bu yöntem harika sonuçlar yaratmaktadır. Yağlı ciltlerde yağ dengesinin sağlanmasına da yardımcı olmaktadır.
Tüm cilt tipleri bu maskeyi rahatlıkla kullanabilir. Ancak maske içeriğindeki maddelere karşı alerjisi olanlar maskeyi uygulamamalıdır. Maskeye karşı alerjinizi kendiniz test edebilirsiniz. Elinizin üzerine maskeden bir miktar sürüp 30 dakika bekleyiniz. Cildinizde herhangi bir yanma, kaşıntı, kızarma etkileri görülmüyorsa yüzünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.