Vipbakim

Akne İçin Maske Oluşturma Yolları

Akne İçin Maske Oluşturma Yolları

Akne hem gençler hem de yetişkinler için en kötü kabuslardan biridir. Neyse ki doğanın kendi özümleri vardır. Sağlıklı bir diyet sürdürmek, bol su içmek ve yeterince dinlenmek yanında, mutfağınızdan basit malzemelerle yüz maskeleri hazırlayabilirsiniz. Bu maskeler sivilcenin azalmasına yardımcı olabilir. Ancak bu maskelerin hiçbiri hemen çalışmayacak; istediğiniz sonuçları elde etmeden önce bazılarının birkaç tedavisi gerekir.

Aspirinleri Ezerek Bir Kaseye Koyun

Aspirine alerjiniz varsa bu maskeyi kullanmayın. Aspirini yumuşak bir macun haline getirmek için yeterli su ekleyin. İkisini birlikte kaynatmaya yardımcı olmak için çatal kullanın. Daha zengin bir maske için bunun yerine düz yoğurt deneyebilirsiniz. Damıtık su kullandığınızdan ve suya dokunmadığınızdan emin olun. Biraz bal ekleyin ve iyice karıştırın.

Bal doğal olarak antibakteriyel, bu nedenle sivilceye neden olan herhangi bir bakteri öldürmeye yardımcı olur. Ayrıca nem alır ve yüzünüzün çok kuru kalmasını önler. Yüzünüzün sulanmasını sağlamak balla mücadelenin önemli bir parçasıdır; yüzünüz çok kuru olursa telafi etmek için daha fazla yağ üretecektir. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 7 ila 15 dakika bekleyin. En sivilceleri olan alanlara odaklanın ve göz çevresindeki hassas bölgelerin oluşmaması için özen gösterin. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve bir havluyla silerek atın. Bu maskeyi haftada iki kata kadar kullanabilirsiniz, ancak bundan fazla olamaz. Eski yapıştırmayı tekrar kullanmayın; her seferinde tekrar yapın.

Yumurta Beyaz Maskesi Yapmak

Yumurta sarısını beyazdan ayırın ve küçük bir kaba koyun. Yumurta ayırıcı kullanabilirsiniz veya sarısı iki kabuk yarısı arasında birkaç kez geçirebilirsiniz. Yumurtayı küçük bir kaseye koyun ve sarısı silmek için veya başka bir tarif için saklayın, yumurta akı gözeneklerinizi sıkın ve cildinizi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Salmonella riskini azaltmak için pastörize yumurta kullanın. Yumurtayı bir çatalla beyaza ve köpük haline gelene kadar dövdünüz.

akne maskesi

Bu, maskeniz için düz bir temel oluşturur ve uygulanmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda cildinizde daha hoş hissedecek güzel, köpüklü doku verecektir. Bal veya limon suyunu karıştırın. Hem nihai yüz maskesi için de kullanabilirsiniz. Bal doğal olarak antibakteriyel ve nemlidir. Cildinizi ipeksi yumuşak tutarak temizleyecektir. Limon, doğal bir sıkışmış ve tonerdir. Gözeneklerinizi sıktıracak ve cildinizin tonunu bile silecek. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15-30 dakika bekletin. Parmaklarınızla uygulayabilir ya da daha spa benzeri bir deneyim için yumuşak bir makyaj fırçası kullanabilirsiniz. Göz, burun ve ağızdaki bölgelerin oluşmaması için dikkatli olun. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve bir havluyla silerek atın. Eğer maskenize hiç bal eklemediyseniz, hafif bir nemlendirici ile takip etmek isteyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.