Vipbakim

Anında Etkili Yüz Maskeleri

Anında Etkili Yüz Maskeleri

Yüz maskeleri, güzellik ve cilt bakımı için en çok kullanılan yöntemlerdendir. Yüz maskeleri aracılığı ile sağlıklı, genç, diri ve güzel bir yüz görünümüne kavuşmak isteyen insanlar bu yönde birçok maskeden faydalanmaktadırlar. Anında etkili yüz maskeleri genellikle doğal yollar aracılığı ile hazırlanmakla birlikte, hazır olarak da satışı yapılan ürünlerdir. Fakat hazır olan yüz maskelerinin içeriğinde tam olarak ne olduğu bilinmediği için tavsiye edilmez. Bunun yerine evde kendi yapabileceğiniz doğal maskeler tavsiye edilir.

Yüz maskeleri hazırlanırken birçok ayrıntı dikkate alınır. Cildin ihtiyaçları belirlenir, cildin yapısı belirlenir ve buna uygun olan yüz maskesi uygulanır. Tabi bunu yaparken alerji durumu da göz ardı edilmemelidir. Aynı zamanda malzeme ve zaman açısından da yüz maskesi seçimi yapabilirsiniz. Bu kadar fazla ayrıntı işinizi zorlaştırmaz. Çünkü onlarca yüz maskesi bulunmaktadır ve hepsinin faydası zararı bir bir anlatılmaktadır. En hızlı etki eden yüz maskeleri insanlar tarafından en çok tercih edilen maskelerdir.

Anında Etkili Elma Maskesi

En hızlı tesir gösteren maskelerin başında elma maskesi gelmektedir. Cildin anında sıkılaşmasını ve canlanmasını sağlayan bu doğal maskeyi uygulamak ise gayet kolay ve pratik. 1 adet elma ile 2 çay kaşığı bala ihtiyaç duyulan bu karışım için elma soyularak rendelenir ve üzerine bal eklenir. Püre haline gelinceye kadar karıştırılır. Anında etkili yüz maskeleri arasında olan bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Önce ılık su ile temizleyin sonra ise soğuk su ile durulayın.

Anında Etkili Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağı, cildiniz için en hızlı etki gösteren maskelerin hazırlanışında ana maddelerdendir. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı rendelenmiş portakal kabuğunu karıştırın. Göz ve dudak temasından uzak tutarak yüzünüze sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Bu karışım da cildinizi temizler, nemlendirir ve lekelerden arındırır.

Anında Etkili Limon Maskesi

1 adet limonun suyu ve 1 adet yumurta sarısını iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Anında etkili yüz maskeleri arasında bulunan bu karışım cildinizin yağ oranını dengeler. Cildinizi parlatır ve temizler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.