Vipbakim

Aspirini Eritip Yüzüne Sürdü Cildi Yumuşadı Akneler Şıp Diye Yok Oldu

Aspirini Eritip Yüzüne Sürdü Cildi Yumuşadı Akneler Şıp Diye Yok Oldu

Güzel bir cilde sahip olmak için ev ortamında hazırlayabileceğiniz bir çok seçeneğiniz var. Bu seçeneklerden biri de aspirin maskesi. Bırakın lirayı size kuruşlara mal olacak cildinizi yumuşatacak, aknelerden kurtulmanıza yardımcı olacak olan bu maske aynı zamanda kolay ve hızlı hazırlayabileceğiniz bir seçenek.

Yapımı ve uygulaması basit bir aspirin maskesi tarifi

Sadece iki bileşene sahip bu maske tarifi sadece ve sadece aspirin ve sudan oluşuyor. Adım adım anlatacak olursak:Maskeyi hazırlamak için 2 ya da 3 tane (maskeyi kullanacağınız alana göre aspirin sayısı değişebilir) aspirin alın.

Aspirinleri avuç içimizde eriteceğiz. Bu işleme geçmeden önce ellerimizi yıkayalım.Aspirin tabletleri suda eriyeceği için aslında maskeyi hazırlamak için çok bir çaba sarfetmenize gerek yok.

Eğer elinizde eritmek istemiyorsanız bir kase içerisinde de aspirinleri eritebilirsiniz.Birkaç damla saf içme suyu ile birlikte aspirinlerimiz erimeye başladılar bile.Avuç içinize damlattığınız su damlalarına bir kaç damla daha katarak aspirin tabletlerini yavaş yavaş avuç içinizde ovun.

Aspirin ve su karışımı bir macun kıvamına gelince ovma işlemine son verebilirsiniz.Aspirinin yapısından dolayı koyu kıvamlı ele yapışan bir macun değil sulu kıvamlı bir macun elde edeceksiniz.Avuç içinde ezdiğiniz aspirinlerin kıvamı böyle olmalı.

Avuç içinizde hazır olan aspirin maskesini cildinize (yüzünüze ya da yüzünüzün bir bölümüne) uygulayın. Uyguladıktan sonra beş dakika kadar bekleyin. Kuruyan maske tozlu olacak dolayısıyla dikkatli olun.

Beş dakikadan sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak cildinizden tamamen duruladığınızdan emin olun ve cildinizi nemlendirin.
Bu maskeyi eğer hamile iseniz, bebeğinize süt veriyorsanız ve kanınızın kalınlığı ile ilgili problemleriniz varsa kullanmayın. Aspirine alerjisi olanlar kesinlikle maskeyi ciltlerine uygulamamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.