Vipbakim

Avokado ile Doğal Cilt Maskesi

Avokado ile Doğal Cilt Maskesi

Avokado başlı başına mucizeler içeren bir meyvedir ve bazı ülkelerde gençlik meyvesi olarak da bilinir. Yapısı itibari ile kremsi ve yağlı bir yapısı vardır. Perse meyvesi veya tereyağı meyvesi olarak da bilinir. Avokado yüksek miktarda tekli doymamış yağ içeren tek meyvedir. Evde doğal cilt bakımı yapmak için avokadonun mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz. Avokado maskesi yapmak oldukça etkili, ekonomik ve kolay bir uygulamadır. Bu maske sayesinde ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

Avokado A, E, D, B1, B2, K ve PP gibi vitaminleri içerir. Bu vitaminler cilt için son derece faydalı olan temel yağ asitleridir. Avokado yağı da bir o kadar faydalıdır. Avokado yağı ağız yolu ile alınabilir aynı zamanda vücuda da sürülebilir. Bu mucizevi yağ cilt içinde kolayca emilir ve tüm cilt tiplerine uygundur.  Ayrıca yaşlanma belirtilerini ve sürecini geciktirmede de oldukça etkilidir.

Avokadonun cilde olan faydaları saymakla bitmez. Avokado yağı ciltteki kolojen üretimini uyarır ve bu sayede doğal yararlı besin ve vitaminler cildi nemlendirerek yumuşatır.

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde avokado yağı ile soğuk ve sert havanın olumsuz etkilerinden, yaz aylarında ise güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildinizi koruyabilirsiniz.

Avokado yağı, tekli doymamış yağların yoğun bileşimini içerir ve bu sayede saçlar içinde oldukça faydalıdır. Avokado yağı aynı zamanda saç derisindeki nemi de korumaya yardımcı etken içerir ve saçları güçlendirir.

Avokado Maskesi

Avokado maskesini hazırlamak oldukça kolay, bunun için sadece avokado, lavanta uçucu yağı ve gül suyuna ihtiyacımız var. Öncelikle avokadoyu rendeleyelim sonra ezerek püre haline getirelim. Daha sonra 5-6 damla lavanta uçucu yağı döküp bu iki malzemeyi iyice karıştıralım. Çok fazla lavanta uçucu yağı kullanmamıza gerek yok zira avokado zaten yağlı bir meyvedir. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra üzerine bir miktar gül suyu  dökelim. İşte bu kadar basit ve ekonomik. Şimdi hazırladığımız bu karışımı yüzümüze sürelim ve 15-20 dk. bekleterek cildin iyice emmesini sağlayalım. Bu sürenin sonunda yüzümüzü yıkaya biliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.