Vipbakim

Avokadolu Nem Maskesi Nasıl Yapılır?

Avokadolu Nem Maskesi Nasıl Yapılır?

Kış aylarının gelmesi ile birlikte pek çok kişi cilt kuruluğundan şikâyet eder. Özellikle kış soğukları sebebi ile yüzümüz kuru bir görüntüye bürünür. Kimi zaman da ciltte pul bir görüntü oluşur. Tüm bu görüntüler de oluşması istenilmeyen görüntülerdir. Kadınlar nem maskesi ile bu görüntüden uzaklaşmak ister. Avokadolu nem maskesi cildin daha sağlıklı bir görüntüye kavuşmasına olanak sağlar.

Her cildin yapısı birbirinden farklı olduğu için her cilde uygulanacak avokado maskesi de birbirinden farklı olacaktır. Bunu nedenle tüm cilt türleri için farklı tarifler ile avokado maskesi uygulanır. Böylece her cilt yapısında cildin beklenilen nem oranına ulaşması sağlanır.

Çok Kuru Ciltler İçin Avokado Maskesi

Cildinizin çok fazla kuru olduğundan şikâyetçi iseniz, kolay şekilde hazırlayacağınız bu avokado maskesi sayesinde cildinizi gereken nem oranına çıkarabilirsiniz. Bunun için bir avokadoyu ikiye ayırarak çekirdeğini çıkarın. Daha sonra iç kısımlarını kabuktan temizleyin. Kuru ciltler için etkili avokadolu nem maskesi avokadonun hem kabuk hem de iç kısmını kullanarak uygulanır. İlk önce tüm cilde avokadonun kabuğunun iç kısmı sürülür. Bu uygulama aynı zamanda cildi ölü hücrelerden de arındırır.

Kabuk tüm cilde sürüldükten sonra biraz beklenir. Bu sefer de avokadonun iç kısmı kaşık yardımı ile alınarak tüm cilde uygulanır. 10 dakika bu şekilde beklendikten sonra ılık su ile cilt temizlenir. Haftada bir kere bu cilt maskesini uygulamak; cildin sağlıklı görüntüye ulaşmasını sağlar.

Normal Ciltler İçin Avokado Maskesi

Cildiniz ne tam anlamı ile kuru ne de çok yağlı ise normal bir cilde sahipsiniz anlamına gelir. Normal cilde sahip kişiler de etkili avokado maskesi uygulayarak cildini daha parlak ve sağlıklı bir görüntüye ulaştırabilir.

Normal ciltler için avokado maskesi hazırlanırken avokado yanında yeşil çay ve yoğurtta kullanılır. 1 poşet yeşil çayı poşetinden ayırıp iyice ezin. Daha sonra bir avokadoyu az miktarda içine dökün. Bu işlem sırasında kıvam vermek için sıcak su kullanabilirsiniz. Son olarak da 1 çay kaşığı yoğurt ekleyip karışımı cildinize sürün. Haftada bir uygulanan bu maske ile cildinizdeki sağlıklı görüntüyü fark edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.