Vipbakim

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır?

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır?

Gün geçmiyor ki yeni bir bitkisel iksir ortaya çıkmasın! Bunlardan biri olan ayva çekirdeği maskesi de cilt sorunlarının tedavi edilmesi ve daha genç bir görünüm ortaya çıkıyor. Ciltteki her türlü lekeden kurtulmak ve temel cilt bakımını sağlamak için ayva çekirdeği maskesi kullanarak aşağıdaki sorunlardan kurtulabilirsiniz:

  • Sivilce lekeleri,
  • Ciltteki güneş lekeleri,
  • Çatlaklar,
  • Sıkılaşma,
  • Cilt bakımı.

Maskenin en iyi biçimde yapılması için ihtiyacınız olan ayva çekirdeklerini suyun içinde bekletin. Bir süre sonra su jel kıvamına gelecek ve kararacaktır. Bu şekilde kullanıma uygun hale gelen maskenin haftada iki kez yapılması lekelerin giderilmesini sağlayacaktır.

Ayva Maskesi Nasıl Yapılır?

Orta boy bir ayva için 1/3 çay bardağı su yeterli gelecektir. Jel kıvamına gelene kadar bekleyeceğiniz çekirdekleri çıkarıp yüzünüze maske yapabilirsiniz. Maske yaptıktan sonra iyice durulacağınız yüzünüze birşey sürmeden yatabilirsiniz. Ayva çekirdeği maskesi 20 dakika boyunca yüzde bekletildiğinde etkisini gösterecek, cilt kısa sürede sıkılaşmaya başlayacaktır.

Ayva Çekirdeği Maskesini Kimler Kullanabilir?

Cilt sorunu akneler ve siyah noktalar olanlar ayva çekirdeği maskesinin yararları konusunda başarıya ulaşabilir. Sağlıklı bir cilt için gereken tedbirlerin alınması ve memnun  kalacağınız sonuçları almanız için düzenli olarak karışımı kullanabilirsiniz.

  • Sağlıklı bir maske kullanmak için cildinizi iyice temizledikten sonra maskenizi sürün,
  • Maske kullanımından sonra cildinizde herhangi bir sorun söz konusu olduğunda kullanmayı bırakmalısınız,
  • Ayva çekirdeklerini ayırmadan önce suyu ve oranları iyice kontrol edebilirsiniz,
  • Cildinizde akne lekeleri varsa maskeyi uyguladıktan sonra güneşe çıkmamanız gerekir. Koruyucu sürseniz bile güneşe çıkmamanız uygun olacaktır,
  • Maskenin kullanılması için gereken malzemeleri her zaman taze olarak yapabilirsiniz.

Ayva çekirdeği kullanımı söz konusu olduğunda ayvaya alerjisi olan kişilerin bu karışımlardan uzak durması uygun olacaktır. Yüzde herhangi bir alerjik duruma neden olması ada ayvaya alerjisi olanlar için zararlı olabilir.

Ayva Çekirdeği Çayı

Çocuklar için önemli bir ilaç olan ayva çekirdeği çayı öksürük ve tahriş gibi sorunların tedavi edilmesi için son derece önemli ve etkilidir. Bu çayın akşamdan suya koyulup sabah içirilmesi bebek ve çocuklardaki tahrişi önleyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.