Vipbakim

Balmumu Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Balmumu Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

En etkili maskelerden biri olan balmumu maskesi, pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Diğer maskelerin cilt temizleme özelliği pek bulunmaz. Balmumu sayesinde cildiniz daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşacaktır.

Balmumu Maskesi Nasıl Yapılır?

İşte balmumu maskesinin malzemeleri:

*50 gram balmumu

*2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı

*Bez

Balmumu maskesi sanıldığının aksine çok kolay bir şekilde yapılır. Hazırlık aşamasında yapmanız gereken ilk şey yüzünüze uygun olan bir bezden kalıp hazırlamak. Burada kullanacağınız bez patiska olabilir. Daha sonra ağız, burun ve göz kısımlarında kesimler yapın.

 

Gelelim balmumu maskesi yapımı hakkında önemli noktalara. Maske için ilk olarak balmumu ve zeytinyağına ihtiyacınız var. 50 gr balmumunu ocakta benmari usulü eritin. Daha sonra 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ile cildinize nazikçe masaj yapın. Erittiğiniz balmumunun ılık olmasına özen gösterin. Çünkü sıcak balmumu cildinize zarar verebilir.

Hazırladığınız karışımı bezin üzerine sürün. Daha sonra bezi yüzünüze yerleştirin. Yatar durumda maskeyi uygulamanız daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Maskeyi ortalama 20 dakika kadar yüzünüzde tutun. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta maskeyi çıkardıktan sonra yüzünüzü yıkamamak. Rahatsız olursanız peçete yardımı ile temizleyebilirsiniz. 2 saat boyunca cildinize su değdirmeyin.

  1. Uygulama Yöntemi

Bunun dışında balmumu maskesini şu şekilde uygulayabilirsiniz:

Yüzünüze zeytinyağını iyice yedirin. Daha sonra hazırladığının balmumu karışımını ılık olacak şekilde direkt yüzünüze uygulayın. Daha sonra ağız, burun ve göz çevreniz için delik açtığınız bezi tam olacak şekilde yüzünüze yerleştirin. 20 dakika sonra bezi çıkartabilirsiniz. Ancak aynı şekilde yüzünüze su değdirmemeye özen gösterin. Su değdirirseniz, maskenizden sağlıklı sonuç alamazsınız.

Balmumu Maskesinin Zararı Var Mı?

Balmumu maskesinin bilinen hiçbir zararı yoktur. Sadece gözaltı gibi narin bölgeler için uygun değildir. Maskeyi uygularken karışımın ağız ve göz çevresine denk gelmemesine özen gösterin. Bu maskeyi sivilce maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Balmumu cildinizdeki ölü deriyi temizlediği için gözle görülür bir şekilde sivilcelerde azalma olacaktır. Cildinizin bebek gibi pürüzsüz olmasını istiyorsanız balmumu maskesini mutlaka denemelisiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.