Vipbakim

Beyaz Kil Maskesinin Cilde Faydaları Ve Etkili Maske Tarifi

Beyaz Kil Maskesinin Cilde Faydaları Ve Etkili Maske Tarifi

Cilt için kullanılabilecek birçok bitkisel üründen bahsediyoruz. Bunlar dışında bir de kil maskesi kullanılıyor. En iyi sonuç veren güzellik ürünlerinden olan killi maskeler, çok kolay temin edilebilir. Çevredeki aktarlardan killeri uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Cilt bozuklukları arasında birçok etken yer alıyor. Bu etkenler;

 • İş yaşantısının getirdiği yorgunluk ve stres,
 • Yanlış yapılan beslenme,
 • Dengesiz yapılan beslenme,
 • Kirli hava etkisi,

olarak söylenebilir. Bu etkenler aynaya her baktığınızda size farklı temalarda görünecektir. Bazı etkilerin sonuçları sivilce siyah noktalar ile karşınıza çıkarken, bazıları da kırışıklık ve sarkmalar olarak ortaya çıkacaktır. Durum böyle olunca her alanda çok bakımlı olmaya çalışan bayanların yüz cildine yapacakları bakımda da erkeklerden daha önde olmaları kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Bunun en kolay yöntemle yapmak için kil maskesi tercih edebilirsiniz. Bu alanda tercih edilen beyaz kil maskesi, cildinizin nefes almasını ve güzelleşmesini sağlayacaktır.

beyaz-kil-cilt-maskesi

Kil İle Yapılan Maske ve Faydaları

                Kozmetik uzmanları, kil maskelerini hazırlarken birçok içerik ve renk ile maskeyi tasarlamaktadırlar. Bu yüzden siz de yüz yapınıza göre cilt maskelerini seçebilirsiniz. Beyaz kil maskesi, genel olarak yağlı ciltler için, uygun olan bir maskedir. Cildi çok kuru olmayan kişiler, ciltte canlılık ve parlaklık problemi yaşıyorsa, pürüzlü bir cilde sahip ise, beyaz killi maskeleri kullanabilirler. Aynı zamanda cilt yapısı geniş gözeneklere sahip bir cilt ise, bu ciltte sivilce ve siyah nokta oluşumu çok kolay olacağı için, beyaz kil maskesinin bu ciltler için kullanılması uygun olacaktır.

 • Kullanacağınız beyaz kil, cildinizdeki gözenekleri temizler ve ciltteki sebum oranını düşürür.
 • Ciltte oluşan pürüzleri en iyi giderme yöntemlerinden bir tanesi de beyaz killi maskelerdir.
 • Ciltte meydana gelen toksinlerin temizlenmesinde beyaz kilin çok büyük rolü vardır.
 • Beyaz kil kullanan kişiler en kısa sürede ciltlerinin eskisinden çok daha parlak ve canlı olduğunu görebilecekler.
 • Esnek bir yapıya sahip olan cildiniz varsa, beyaz kil sayesinde cildinizin ne kadar sıkı ve beslenmiş bir yapıya kavuşacağını fark edeceksiniz.

 

beyaz-kil-maskesi-cildi-beyazlatirmi

Beyaz kili cildinize uygularken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Maskeyi yüzünüze uygularken, kesinlikle gözlerinize ve dudaklarınıza kili değdirmemeye çalışın. Beyaz kili yüzünüze uyguladıktan sonra kuruyucu etkisini görebilmeniz için sabit bit yere uzanmanız ve kurumasını beklemeniz gerekiyor. Beklerken yüzünüzde hafif gerilme hissedebilirsiniz. Bu yüzden çok kısa nefes alıp verebilirsiniz. Nefes alırken yüz mimiklerinizi hareket ettirmemeye dikkat edin. Eğer yüz mimikleri yapıp yüz kaslarınızın çalışmasına neden olursanız, cildinize yapmış olduğunuz maskede çatlamalar olur ve yaptığınız maske hiçbir işe yaramaz. Doğru yöntemler ile maskeyi yüzünüzde kuruttuktan sonra yüzünüzü bol ılık su ile yıkamanız gerekiyor. Yıkarken de ağız ve gözünüze kaçırmamaya dikkat edin.

Beyaz Kil İle Yapılan Bir Maske

 • 1 su bardağı su,
 • 3 yemek kaşığı beyaz kil,
 • 2 damla kayısı yağı,
 • 3 damla zeytin yağı,

Beyaz kilinizi bir kap içerisine koyun ve kilinizin içine ilk olarak kayısı yağını ilave edin. Ardından karışım içerisine zeytinyağını koyun. İyice karışımı karıştırdıktan sonra ılık suyu da içine ilave ederek malzemeleri birbirine yedirin. İşlem sonunda krem kıvamında bir maskeniz olmuş olacak. İnce tabaka halinde maskeyi yüzünüze uygulayın. Yaklaşık olarak on dakika maskeyi yüzde bekletin. Bu maske sayesinde cilt lekelerinden ve sivilcelerinden kurtulacaksınız. Bunun dışında birçok cilt problemine de bu maskenin faydası olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.