Vipbakim

Boyun Kırışıklıkları İçin Ev Yapımı Etkili Maske Tarifleri

Boyun Kırışıklıkları İçin Ev Yapımı Etkili Maske Tarifleri

Boyun kırışıklıkları bayanların yaşlarını ele verir bu yüzden acil bir bakımla düzeltilmesi gerekir. Tam olarak önüne geçilemese dahi, çözüm önerileri kesinlikle işe yarayacaktır. Boyun kırışıklarına çözüm olan bitkisel tariflerden faydalanın.

Boyun Kırışıklıklarına Doğal Çözüm

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yumurta akı

Bir yumurta ve baldan yararlanarak bir maske hazırlayabilirsiniz. 1 yemek kaşı bal içerisine 1 yumurtanın akını kırarak karıştırın ve maskeyi hazırlayın. Hazırladığınız maskeyi boynunuzadan çenenize doğru masaj yaparak yedirin, boyun kırışıklıkları aşşağı doğru uzanır bu yüzden yukarı doğru masja yapmak gerekir. maskeyi 20 dakika boynunuzda beklettikten sonra durulayın ve nemlendirici krem sürerek işlemi bitirin. Boyun kırışıklıkları için mucizevi çözümü haftada 2 defa uygulayın.

Boyun Kırışıklıklarına Salatalıkı Çözüm

  • 1 adet salatalık

Salatalık suyu da boyun kırışıklıklarına çok iyi gelir. Salatalığı rendeledikten sonra, suyunu pamuk yardımı ile, boyun bölgesine sürmeniz gerekir. 30 dakika beklettikten sonra yıkamalısınız. Salatalık suyu; kırışıklık açıcı ve leke giderici bir malzemedir. Haftada 1 düzenli uyguladığınızda boyun kırışıklıklarını azaltır boyun bölgesinde lekeler varsa lekelerinde gitmesini sağlar.

Boyun Kırışıklıkları için Kil Maskesi

  • 1 yemek kaşığı kil
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 2 kaşık limon suyu

Kil, zeytinyağı ve süt bir kapta karıştırılır. Hazrıladığınız karışımı boynunuza sürerek kurumasını bekleyin kuruduktan sonra bir pamuğa limon suyu dökerek boynunuzu silin. Limon suyu ile boynunuzu sildikten sonra 5 dakika bekleyin ve boynunuzu ılık su ile yıkayın, limon suyu gerginlik ve canlılık kazandırır. Haftada bir kere uygulayabileceğiniz karışımla güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Boyun kırışıklıkları tesadüf değildir. Yaşla birlikte oluşur bu yüzden acil önlem önerilerine bağlı kalarak; kırışıklıklara savaş açmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.