Vipbakim

Çatlak Dudaklar İçin Maske Tarifi

Çatlak Dudaklar İçin Maske Tarifi

Kışın havanın soğumasıyla birlikte nemini kaybeden dudaklar çatlar ve kanar. Çatlak dudakların ağrı yapmasının yanı sıra rahatsız edici bir görünüm verir. Basit formüllerle çatlak dudaklara nemini geri kazandırarak dudakların güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemlerin ilki ballı dudak maskesidir. Bu maskeyi hazırlayabilmeniz için 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı kabartma tozu yeterli. Bu iki malzemeyi oranları doğrultusunda bir kaba alın ve pürüzsüz bir hamur elde edene kadar karıştırın. Hazırlayacağınız bu karışımı dudaklarınıza iyice sürüp 5 dakika bekletin. Bu sure sonunda sıcak su yardımıyla dudaklarınıza masaj yaparak, maskeyi dudaklarınızdan arındırın.

Dudak çatlaklarını giderecek diğer bir doğal yöntem ise yumurta ile hazırlanacak karışımdır. 1 adet yumurta sarısına bir miktar yulaf ilave ederek krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız kremi dudaklarınıza sürüp 20 dakika beklettikten sonra sıcak su ile yıkayın.

Şeker – zeytinyağı karışımı ile de dudak çatlaklarından kurtulabilirsiniz. 1 çay kaşığı şekere 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyerek hazırlayacağınız bu karışımı dudaklarınıza sürüp 10 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu karışım kan dolaşımını hızlandırarak çatlak görünümden kurtulmanıza yardımcı olur.

Dudak çatlaklarını giderecek bir diğer kolay yöntemde salatalık ve yoğurt ile hazırlayacağınız karışımdır. 1 adet salatalığı rendeleyin ve salatalık maske kıvamını alana kadar üzerine yavaşça yoğurt ekleyip iyice karıştırın. Karışımı dudaklarınıza yedirip 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu karışım ile dudaklarınız pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır.
Dudak çatlaklarını gidermedeki en pratik yöntem ise havucun rendelenerek içine hiçbir şey katılmadan çatlak  dudakların üzerine konulmasıdır. Rendelenmiş havucu dudaklarınızda 20 dakika bekleterek yıkayın. Haftada bir kez yapabileceğiniz bu uygulama ile dudaklarınız ihtiyacı olan neme kavuşacaktır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.