Vipbakim

Cildi Bebek Gibi Yapan Maskeler

Cildi Bebek Gibi Yapan Maskeler

Cilde uygulanan doğal veya yapay birçok cilt maskesinin asıl uygulanma sebebi tabiri caiz ise cildin bebek gibi olmasını sağlamaya yöneliktir. Bu yüzden internet üzerinden sıkça yaptığınız cildi bebek gibi yapan maskeler araştırmanıza bu yazımız ile ışık tutuyoruz ve cildinize en iyi gelecek maskeleri sizlere sunuyoruz. Cildinizin bebek gibi olması için bu maskeleri uygulayabilir ve kısa zamanda değişimin farkına varabilirsiniz.

Cildimizin bebek gibi görünmesini istiyorsak birçok şekilde maskede çeşidinden faydalanabiliriz. Bu çeşitlerin arasından seçim yapmak zaman ve malzemeye göre sizin elinizdedir. Aynı zamanda seçiminizi yaparken cildinizin alerji durumuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kahve Maskesi

Türk kahvesi içildikten sonra kahve fincanı dibinde kalan telveyi her zaman fal bakmak için kullanmayın. Bu telveyi sıcaklığı dayanılacak hale geldiğinde, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı tuz, 1 yumurta ve 1 çay kaşığı esmer şeker ile karıştırarak yüzünüze sürerseniz cildinizin bebek gibi görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Maya İle Hazırlanan Yüz Maskesi

Bebek gibi görünümün bir sırrı da maya ile hazırlanan cilt maskesinde saklıdır. Cildi bebek gibi yapan maskeler araştırmanız sonucunda karşınıza çıkacak mayayı, bir miktar su veya süt ile karıştırarak krem haline getirebilir ve yüzünüze uygulayabilirsiniz. 15 – 20 dakika aralığında beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Kil Maskesi

Kusursuz ve pürüzsüz bir cilt için kullanıldığı bilinen ilk maskelerden biriside kil maskesidir. 1 çay kaşığı kil ve 1 tatlı kaşığı papatya suyu ile elde edeceğiniz karışımı yüzünüze uygulayın. Bu işlemi yapmadan önce buhar banyosu yapmanız çok daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Karışım cilde uygulandıktan sonra 10 dakika bekletilir ve ister gül suyu ister şişe suyu ile temizleyin.

Çilek Maskesi

Çilek maskesi, kuru ciltler için en çok tercih edilen maskedir. 2 veya 3 tane çileği ezerek bir tatlı kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın. Cildi bebek gibi yapan maskeler arasında bulunan çilek maskesi aynı zamanda mis kokusu ile de sizi rahatlatacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.