Vipbakim

Cildi Beyazlaştıran Doğal Maske Tarifleri

Cildi Beyazlaştıran Doğal Maske Tarifleri

Cildi beyazlaştıran maskelerle ten renginizi doğal bir biçimde açabilirsiniz. Yazımızın devamında yer alan maskeler sayesinde çok daha temiz bir cilde kavuşabilirsiniz. Cildi beyazlaştıran doğal maske tarifleri basit biçimde hazırlanan tariflerden meydana gelmekte ve kullanılmaktadır. Bu sayede cildiniz eskisine göre daha açık bir renkte olacaktır. Cildiniz beyazlaştığında lekelerde de azalma meydana gelecektir.

Zerdeçal ile Daha Açık Renkte Bir Cilt

Zerdeçal ile hazırlanan maskeler sayesinde cildinizin renginde birkaç ton açıklık meydana gelecektir. Bu maskeyi hazırlamak için 1 çay kaşığı toz zerdeçal ve 3 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu gerekmektedir. Karışım için limon suyunun içine zerdeçal ekleyin ve karıştırın. Daha sonrasında bu karışımı tüm yüzünüze uygulayın ve 15 dakika boyunca maskeninin kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulama yapmanız sonucu maske etkisini kısa süre içinde göstermeye başlayacaktır. Düzenli kullanım yapılması önemlidir.

Diğer bir zerdeçal maskesi için 1 çay kaşığı zerdeçal, 1 yemek kaşığı taze krema ve 2 çay kaşığı nohut unu kullanımı gereklidir. Bu maskeyi hazırlamak için tüm malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve sonrasında yüzünüze uygulayın. Maskeyi masaj yapar biçimde cildinize yedirmeniz önemlidir. 15 dakika bekleme süresi sonunda cildinizi ılık su ile birlikte durulayabilir ve temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftalık olarak kullanmanız gerekli olan etkinin ortaya çıkmasına olanak tanıyacaktır.

Badem Yağı ile Hazırlanan Cilt Bakım Maskeleri

Badem yağı ile hazırlanacak olan maskeler cildinizde kalıcı bir görünüme neden olacaktır. Bunun için ilk maske tarifinde  bir miktar badem yağı, Tespih ağacı yaprağı, Fesleğen yaprağı ve bir tutam safran kullanımı yapılmalıdır. Maskeyi hazırlamak için malzemelerin tamamını bir kabın içine alın ve karıştırın. Daha sonrasında karışım hazır hale geldiğinde tüm cildinize masaj yapar bir biçimde uygulayın.

Maskenin uygulanırken hafif ısıtılmış ve ılık olması önemlidir. Sonrasında 15 ya da 20 dakika bekleyin ve maskeyi temizlemeye başlayın. Bu işlemi haftada bir kere uygulamak gerekli etkinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Badem yağı ile hazırlayabileceğiniz farklı maske tarifleri de bulunmaktadır. Bunun için diğer maske tarifinde 1 çay kaşığı süt tozu, 1 çay kaşığı limon suyu

ve 1 çay kaşığı badem yağı kullanımı yapılması gereklidir. Maskeyi hazırlamak için malzemelerin tamamını bir kabın içine alın ve karıştırmaya başlayın. Daha sonrasında maskeyi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika boyunca bekleyin. Bekleme süresinden sonra durulama işlemine geçebilir ve yüzünüzü ılık su ile birlikte temizleyebilirsiniz. Bu maske sayesinde cildiniz eskisine göre ten rengi olarak açılacaktır. Bu kullanımın etki edebilmesi için öncelikli şart düzenli kullanım şartıdır. Cildi beyazlaştıran doğal maske tarifleri bu şekilde kullanım şekillerinden oluşmakta ve doğal malzemeler ile birlikte kullanılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.