Vipbakim

Cildi Beyazlatan Ve Cilt Lekelerine İyi Gelen Yumurta Kabuğu Maskesi

Cildi Beyazlatan Ve Cilt Lekelerine İyi Gelen Yumurta Kabuğu Maskesi

Güzellik ve cilt bakımı için birçok doğal maske tarifi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları adeta çöp olarak nitelendirdiğimiz malzemelerden yapılmaktadır. Yumurta kabuğu maskesi bu maskelerden birisidir. Yumurta kabuğu maskesi onlarca faydası ile cildinizin en büyük dostu oluyor ve bununla birlikte son derece güzel, alımlı bir görünüme kavuşmanız için sizin en büyük yardımcınız oluyor.

Evde hazırlayacağınız cilt bakımı maskelerinin hepsinin faydalı olduğu bir nokta ve üstlendiği bir görev vardır. Cilt tipinize göre seçebileceğiniz maskeler ile cildinize göre tedavi uygulayabilirsiniz. Mesela kuru cilt tipine sahipseniz buna göre bir maskeye ihtiyaç duyarsınız. Sivilcelerden kurtulmak için başka bir maskeye ihtiyaç duyacağınız gibi. Yumurta kabuğu maskesinin bu konuda diğer maskelerden ayrılan bir özelliği söz konusudur. Sadece bir görevi veya faydası bulunmaz. Yumurta kabuğu maskesi tüm ciltler için uygulanan ve aynı zamanda sivilce, akne gibi istenmeyen oluşumlara da son veren bir maske çeşididir. Yazımızı sonuna kadar okuyarak maskenin faydaları ve hazırlanışı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yumurta Kabuğu Maskesi Hazırlanışı

Yumurta kabuğu maskesi hazırlanması için bazı malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu maske için kullanabileceğiniz haşlayıp kahvaltıda yediğiniz yumurtaların kabuklarını sakın çöpe atmayın. 3 adet yumurta kabuğu, 2 çay kaşığı yoğurt, 4 – 5 damla limon suyu ve 2 yemek kaşığı yumurta akı ile bu maskeyi hazırlayabilirsiniz.

Yumurta kabuklarını bir kaba alarak iyice dövün ve toz haline getirin. Daha sonra diğer tüm malzemeleri ekleyerek karıştırmaya başlayın. Kıvamını alan karışımı göz çevresi hariç tüm cildinize uygulayın ve kısa zamanda en iyi sonuçları gözlemleyin.

Yumurta Kabuğunun Cilde Faydaları

 

Yumurta kabuğu ile yapılan bazı maskelerin genel olarak cilde aynı faydaları söz konusudur. Yumurta kabuğunun özellikle cilt lekelerine ve renk bozukluklarına iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca kalsiyum içerdiği için cilde detoks etkisi yaratmaktadır. Bu nedenle diğer yüz maskeleri de daha çok işe yaramaktadır. Cildinizde bulunan ölü hücreleri de yumurta kabuğu ile canlandırabilirsiniz. Yumurta kabuğu maskesi ayrıca cildinizi beyazlatarak daha parlak bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.