Vipbakim

Cildi Canlandıran Maske Tarifi

Cildi Canlandıran Maske Tarifi

Özellikle kadınlar, cilt bakımına çok önem verirler. Fakat unutulmamalıdır ki cilt bakımı için her zaman pahalı ürünler kullanmaya gerek yoktur. Evde kullanacağınız ve hazırlayacağınız maskeler sayesinde cilt bakımınızı kolaylıkla yapmanız mümkündür. Kozmetik ve kimyasal ürünlerin aksine doğal ürünler cildinize çok daha iyi gelecektir.

Birçok meyve ve sebze bu konuda kullanılabilecek malzemelerdendir. Doğal maskeler cildi hem nemlendirir hem de canlandırır. Aynı zamanda kırışıklık oluşumunu engeller. Burada önemli olan cilt tipinize uygun maskeler uygulamaktır. Cildin kuru, yağlı veya karma olmasına dikkat etmeli ve bakımınızı buna göre yapmalısınız. Düzenli olarak nemlendirici kullanmak da cildiniz için faydalı olacaktır.

Gelin size cildi canlandıran ve parlatan birkaç maske tarifi sunalım. Siz de evinizdeki malzemelere göre bu maskeleri dilediğiniz gibi uygulayın. Örnek olarak yeni sıkılan, taze portakal suyu cildiniz için çok iyi gelecektir.

Bu portakal suyunu bal, yoğurtla karıştırarak veya tek olarak yüzünüze sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü iyice temizleyin. Salatalık da cildi canlandıran özelliği ile bilinir. Yine salatalıkları doğrayarak yoğurtla karıştırabilirsiniz. Bu etkili maske sayesinde cildiniz canlanır ve ferahlar.

Uygulayabileceğiniz bir diğer maske de nane maskesidir. Nane maskesi cildinizi hem ferahlatır hem de nefes almasını sağlar. Aynı zamanda cildiniz siyah noktalardan da arınmış olur. Salatalık ezmesinin üzerine ekleyeceğiniz naneyi biraz ısıtın.

Daha sonra maskeyi komple soğutun. Yüzünüze sürerek biraz bekletin. 10-15 dakika beklettikten sonra maskeyi temizleyebilirsiniz. Bunun dışında yarım avokado, 1 kaşık bal, 1 tatlı kaşığı polen ve bir miktar taze süt kullanarak da bir maske hazırlayabilirsiniz. Karışımı yüzünüze sürüp yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.