Vipbakim

Cildi Gençleştiren Yosun Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildi Gençleştiren Yosun Maskesi Nasıl Yapılır?

Yosun maskesi, cilt kırışıklıkları ve cilt  lekelerinde  etkili bir yöntemdir. Üstelik yosun maskesini evinizde kendi imkanlarınızla hazırlayabilirsiniz. Son yıllarda kozmetik ürünlerin cilde olumsuz etkilerinin çok fazla gözlemlenmesi nedeniyle, kadınlar artık daha çok doğal ve bitkisel yöntemlerle güzelleşme yollarını tercih etmektedirler. Cilt bakımı, yüz maskesi, gençleştirme gibi konular söz konusu olduğunda, kil maskesi ve yosun maskesi oldukça popüler cilt bakım yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu yazımızda yosun maskesi ile gençleşme nasıl sağlanabilir? Yosun maskesinin faydaları nelerdir ? konularına değineceğim.

Yosun maskesi neye iyi gelir?

Yosun maskesi, bir takım problemler ortaya çıktıktan sonra, yaş ilerledikten sonra daha fazla başvurulan bir yöntemdir. Yaş ilerledikçe cilt problemi, nem kaybı, stres, yorgunluk nedeniyle artış gösterdiği için bu yaşlarda daha yoğun uygulanmaya çalışılmaktadır. Halbuki bu dönem beklenmeden, cilt henüz gençken düzenli olarak uygulandığında, istenmeyen problemlerin oluşumu engellenebilir ya da geciktirilebilir. Bakın yosun maskesi nelere iyi geliyor.

  • Sivilce ve siyah noktaları yok ediyor, yenilerinin oluşmasının önüne geçiyor.
  • Kırışıklarla mücadele de etkilidir.
  • İçeriğindeki yoğun su oranı sayesinde cildin nem dengesini sağlamaya yardımcı olur.
  • Yosun, içerdiği maddelerle yoğun antioksidan maddelere sahiptir. Bu sebeple cildin toksinlerden arınmasına yardımcı olur.
  • Selülit ve çatlak problemlerinde etkilidir.
  • Cilde canlılık ve dirilik verir.

Yosun maskesi hangi cilt tiplerinde uygulanır?

Yosun maskesi her cilt tipi için uygundur. Dikkat edilmesi gereken nokta, hangi cilt tipinde ne sıklıkla uygulanması gerektiğidir. Yağlı bir cildiniz varsa, haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz. Kuru bir cildiniz varsa 10 – 15 günde bir uygulamanız daha doğru olacaktır. Maskenin içine biraz bal eklerseniz uygun nem dengesini sağlamış olacaksınız. Karma ciltler de 10 günde bir uygulama yapabilirler. Eğer düzenli kullanılırsa, üçüncü uygulamadan sonra maskenin etkileri belirgin şekilde görülmeye başlanacaktır.

Yosun maskesi nasıl hazırlanır?

  • 1 yemek kaşığı yosun
  • 1 yemek kaşığı zeytin yağı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı aloe vera bitkisinin jeli

Tüm bu malzemeleri bir kabın içinde iyice karıştırın. Kıvam sağlanınca yüzünüze ya da istenilen bölgeye sürün. Yüz bölgesinde, göz çevresine uygulamayın. Yaklaşık 1 saat yüzünüzde bekletin. Yosun maskesi iyice kuruyup çatlamaya başladığında istenilen süreye ulaşılmış demektir. Sonrasında ılık suyla yıkayın. Nemlendirici kullanabilirsiniz. Gül suyuyla toniklemek de çok etkili olacaktır.

Yosun maskesini yosunla birlikte başka malzemelerle de hazırlayabilirsiniz. Mesela yosunun yanında 1 şişe maden suyu kullanabilirsiniz. Görüldüğü gibi pahalı hazır kozmetikleri almak yerine, evde kendi imkanlarınızla hazırlayabileceğiniz malzemeler sayesinde yosun maskesi ile gençleşme imkanına sahip olabilirsiniz. Tekrar belirtmek isterim ki düzenli uygulama çok önemlidir. Sadece yüz bölgesiyle sınırlı kalmadan, tüm vücudunuz için uygulamanızı tavsiye ederim. Uygulama için yaşlanmayı beklemeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.