Vipbakim

Cildi Geren Etkili Maske Tarifleri

Cildi Geren Etkili Maske Tarifleri

Güzellik ve cilt bakımı konusunda en çok uygulanan yöntemler arasında yüz maskeleri bulunmaktadır. Yüz maskeleri çeşitli nedenlerle uygulanmaktadır. Bu nedenler arasında cildi geren maskeler en çok kullanılan maskelerdir. Gergin bir cilt sayesinde kırışıklıklara yer olmaz. Daha genç ve daha diri bir cildin yolu da gergin bir ciltten geçmektedir.

Pürüzsüz, genç, diri ve son derece güzel bir görünüm için tercih edilen birden çok cildi geren maske bulunmaktadır. Doğal ve yapay olan bu maskelerin yapay olanlarına eczanelerden ulaşabilirsiniz. Fakat fabrika üretimi olduğu için bu maskeler tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine tamamen doğal olan ve kendinizin de hazırlayabileceği maskeleri tercih etmeniz daha uygundur.

Yoğurt ve Limon Suyu Maskesi

Yoğurt ve limon suyu karışımı ile elde edilen yüz maskesi pürüzsüz bir cilt için bire birdir. Bunun için bir çay kaşığı yoğurt ile bir çay kaşığı limon suyu karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. 20 dakika kurutulduktan sonra yıkanır. Bu maskeyi boyun ve dekolte bölgelerinize de uygulayabilirsiniz. Bu maske gergin bir cildi size sunmakla birlikte lekeler içinde iyi gelmektedir.

Bal ve Yaban Mersini Maskesi

Balın birçok yüz maskesi için kullanıldığı bilinmektedir. Cildi geren maskeler arasında da önemli bir yeri olan bal yaban mersini ile karıştırıldığında bu konuda çok büyük etki yapmaktadır. Çeyrek kase yaban mersini ile bir tatlı kaşığı balı karıştırın. Hamur kıvamına gelen karışımı cildinize uygulayın. Yarım saat sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Bu maske gergin bir cilt sunarken bunun yanında gözeneklerin temizlenmesi konusunda da size yardımcı olur.

Cildi Sıkılaştıran Yumurta Maskesi

Yumurta maskesi de gergin bir cilt için size yardımcı olmaktadır. 1 adet yumurta akı, yarım çay kaşığı E vitamini ve birkaç damla limon suyu ile bu karışımı hazırlayabilirsiniz. E vitaminini eczanelerden temin edebilirsiniz. Malzemeleri karıştırın ve karıştırdıktan sonra cildinize maske olarak uygulayın. Kuruduktan sonra ki bu işlem 20 dakika sürer, ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Cildi geren maskeler için en çok kullanılan bu yöntem ile gergin bir cildin yanı sıra, yaşlılık lekelerinden de kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.