Vipbakim

Cildi Güzelleştiren Doğal Bal Maskeleri

Cildi Güzelleştiren Doğal Bal Maskeleri

Bal cildi güzelleştiren yapısı ile çok tercih edilen doğal bir üründür. Bal ile maskeler hazırlayabilir ve cildinizi güzelleştirmesi için günlük olarak tüketim yapabilirsiniz. Cildi güzelleştiren doğal bal maskeleri kolay hazırlanabilen tarifleri ile birlikte yazımızın içinde yer almaktadır. Bu maskeleri tarife göre hazırladıktan sonra düzenli olarak kullanım yapabilirsiniz.

Sivilceleri Yok Eden Bal Maskesi Tarifi

Bal maskesi tüketimi ile sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Bilindiği üzere sivilce hem kadınlarda hem de erkeklerde ortaya çıkan bir sorundur ve her yaşta görülebilir. Sivilce bir sağlık sorunu olmasının yanı sıra kötü görünümü de ortaya çıkaran bir sorundur. Sivilcelerden kurtulmak için bal maskesi hazırlayabilirsiniz. Sivilceleri yok eden bal maskesi tarifi için Yarım çay kaşığı tarçın ,1 çay kaşığı muskat, 1 çay kaşığı bal ve yarım çay kaşığı limon suyu gereklidir.

Bu malzemeleri öncelikle bir kabın içine alın ve hepsini karıştırın. Daha sonrasında parmak uçlarınız yardımı ile maskeyi tüm yüzünüze kalın bir katman oluşturacak biçimde sürün. Bu işlem sonrasında 30 dakika bekleyin ve sonra yüzünüzü ılık su yardımı ile durulayın. Durulama işleminden sonra da hafif bir havlu kullanımı yapabilirsiniz. Bu maske sivilce izleri üzerinde de etkili olan bir ürün olarak kullanılabilir. Maskeyi tam etki etmesi adına günlük olarak kullanım yerine haftada bir kere olacak biçimde uygulamanız daha etkili olacaktır.

Cildi Nemlendiren Bal Maskesi Kullanımı

Cildi doğru bir biçimde nemlendirmek için bal maskesi kullanımı yapabilirsiniz. Cilt nemlendirici etki yapan bal maskesi için 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1/4 oranında olgun avokado malzemeleri gereklidir. Öncelikle avokadoyu alın ve çatal yardımı ile iyice ezin. Daha sonrasında avokado içine diğer malzemelerin tamamını da katın ve karıştırmaya devam edin.

Sonraki aşamada karışımı yüzünüze dudak ve göz çevresinden uzak duracak biçimde masaj yaparcasına sürün. Tüm yüzünüze sürdükten sonra 15 dakika beklemeniz yeterli olacaktır.  Daha sonra soğuk su ile durulama yaparak yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Maskeyi uygulamadan önce gözeneklerin açılabilmesi için önce buhar banyosu yapabilir sonrasında maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Maskenin haftada birkaç kere kullanımı yeterli etkiyi sağlayacaktır.

Hassas Ciltlere Özel Bal Maskesi Tarifi

Hassas bir cildiniz var ise cildinize özel malzemelerden oluşan bir bal maskesi hazırlayabilir ve günlük olarak kullanım yapabilirsiniz. Bal maskesi için 2 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı aloe vera jeli kullanmanız yeterli olacaktır. Tüm karışım malzemelerini bir kabın içine alın ve sonrasında hepsini karıştırın. Karışım hazır hale geldiğinde karışımı tüm yüzünüze masaj yapar biçimde uygulayın. Bu işlemi haftada bir kere uygulamanız gerekli bakımı sağlayacaktır. . Cildi güzelleştiren doğal bal maskeleri görüldüğü üzere basit biçimde hazırlanmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.