Vipbakim

Cildi Sıkılaştıran, Daha Genç Görünüme Kavuşturan Isırgan Otu Maskesi Tarifi

Cildi Sıkılaştıran, Daha Genç Görünüme Kavuşturan Isırgan Otu Maskesi Tarifi

Isırgan otunun cilde faydaları nedeniyle ısırgan otu maskesi oldukça popülerdir. Evde kolayca hazırlanması mümkün olan bu maske sayesinde cildiniz sıkılaşacak ve daha genç bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca cildin taze ve duru görünmesini de sağlar.

Isırgan Otu Maskesinin Faydaları

Isırgan otu cilt hastalıkları ve sorunlarına karşı oldukça faydalıdır. Eskiden beri sedef hastalığı ya da çıban gibi hastalıklarda kullanılan ısırgan, tamamen doğal bir şifa kaynağıdır. Cilt üzerinde de pek çok olumlu etkiye sahiptir. Cilt lekelerine iyi gelen maske, ciltteki ton farklılıklarını da kapatır. Cilt lekesi olan yerler sürülen maske düzenli kullanıldığında lekeleri azaltacaktır.

Her Cilt İçin Isırgan Otu Maskesi

Isırgan otu maskesi için taze ya da kuru ısırgan otu kullanabilirsiniz. Bu nedenle de her mevsim uygulaması mümkün olan bir maskedir. Küçük bir tencere ya da cezvede 2 bardak su ile 1 avuç kuru ya da yaş ısırganı kaynatınız. Karışım kaynamaya başladıktan 10 dakika sonra ocaktan alabilirsiniz. Daha sonra karışımı süzerek posasından ayırın. Isırganın özü zaten suya geçmiş olacaktır. Geriye kalan duru suyu günde 1-2 kere cildinize sürebilirsiniz. Sabah e akşam uygulamanız daha yararlı olacaktır. 20-25 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Bu maske cildin gerginleşmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla kırışıklıları açıcı etkisi vardır. Daha sıkı bir cilde sahip olduğunuzu gözlemleyebilirsiniz.

Aynı tarifi saçlarınız için de uygulayabilirsiniz. Saçlar için ısırgan otu nasıl kullanılır diyenler için, her banyoda bu hazırladığınız karışımı saçlarınıza dökerek masaj yapın ve durulayın. Bu maske saç dökülmesini engelleyeceği gibi saçları da güçlendirecektir.

Cilt İltihaplarına Karşı Isırgan Maskesi

Bu maske için ısırgan otunun dal ve yapraklarını kullanabilirsiniz. 1 bardak süte bir tutam ısırgan atarak kaynatın. Daha sonra bu karışımı süzerek ısırganları ayırın. Süzülen sıvıya 1 tatlı kaşığı arpa unu ekleyin. Lapa haline gelen karışımı iltihaplı noktalara uygulayabilirsiniz. Bu maske ciltte egzama tedavisi için ısırgan otu kullanımına da bir örnektir. Bu karışım 15 dakika kadar ciltte bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.