Vipbakim

Cildi Yenileyen Salatalık Spreyi Nasıl Yapılır?

Cildi Yenileyen Salatalık Spreyi Nasıl Yapılır?

Salatalığın cilt üzerindeki etkileri oldukça iyi bilinir. Gerek salatalık kabuğu gerekse salatalık maskeleri cildi en iyi şekilde besleyerek birçok kolaylık sağlar.

Cilde dost olan ve cildi yenileyen salatalık spreyi yapımı ile her yerde cildinize doğal çözümler üretebilirsiniz. Salatalık suyunu sıkıp bir sprey şişesine doldurarak yüzünüze sıkın. Belirli aralıklarla bunu tekrarlarsanız cildinizin daha kolay nemlendiğini görürsünüz. Cildin yenilenmesi için ihtiyacınız olan bu spreyi günün her saatinde kolayca kullanabilirsiniz.

Salatalık spreyleri ve diğer doğal ürünlerle cildinizin en iyi şekilde bakımını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu karışımı tonik olarak da kullanabilirsiniz.

Cilt Bakımında Doğal Ürünler

Cilt bakımında doğal ürünler tercih ederek her zaman birçok çözüm üretebilirsiniz. Özellikle saç ve cilt için doğal ürünler kullanmak birçok cilt sorununu kısa sürede çözmektedir. Her cilt tipi için salatalık maskesi oldukça yararlıdır.

Salatalığın cilt için faydalarını sıralayacak olursak aşağıdaki sonuçlara ulaşmış oluruz;

  • Gözlerdeki şişkinliği azaltır,
  • Cildin gözeneklerinin sıkılaşmasına yardım eder,
  • Ciltteki lekelerin görünümünün azalmasını sağlar,
  • Uzun süreli kullanımda ve yoğurtla birlikte kullanıldığında çillerin görünümünü azaltır,
  • Tonik olarak çok fazla kullanılır ve cildi temizler.

Salatalık aynı zamanda kalorisi çok az olan bir sebzedir. Bu yüzden diyet yapanlar da salatalığı çok sık tercih eder. Özellikle kilo vermek için salatalık kullanan birçok kişi vardır. Aynı zamanda salatalığın cilde faydaları cildin temizlenmesi için de oldukça fazla işe yarar.

Cilt Yenileyen Salatalık Spreyi Tarifi

Cildi yenileyen salatalık spreyi tarifi ile hoş kokulu ve doğal bir cilt bakım ürününe sahip olabilirsiniz. Bunun için 1 salatalık suyu, yarım limon, 1 çay kaşığı aloe vera jeli, 1 yemek kaşığı gül suyu karıştırılarak bir sprey şişesine eklenir. Düzenli olarak cilde sıkılır.

Evde kolayca yapabileceğiniz salatalık spreyi ile cilt bakımınızı her zaman en iyi şekilde yapabilirsiniz. Özellikle yağlı ciltler için iyi bir çözüm olan salatalık spreyi içindeki limon ve aloe vera jeli ile cilt bakımı en iyi şekilde tamamlar ve ciltteki lekeleri kısa sürede giderir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.