Vipbakim

Cildinize En Uygun Meyve Maskesi

Cildinize En Uygun Meyve Maskesi

Cilt bakımı için her zaman doğal maskeler tercih etmek isteyenler birçok meyveden yararlanabiliyor. Peki her doğal meyve her cilt tipine uygun oluyor mu? Cevabı elbette hayır. Çünkü cildinize en uygun meyve maskesi hangisi bilmezseniz, cildinize zarar verme ihtimaliniz de yüksek olacaktır.

Meyve maskeleri, aslında tüm kimyasal ürünlerde bulunan doğal ürünlerden olduğu için aslına bakarsanız cilt bakımı için tonlarca para harcamanıza da gerek yoktur. Bu yüzden cilt tipinizin hangisi olduğunu bilerek mutfağınızdaki ürünlerle cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Cilt bakımı için gerekli olan cilt tipinin tespiti oldukça basit bir işlem!

Eğer cildiniz sürekli parlıyorsa ve yağlanıyorsa yağlı, alın ve burun bölgesi yağlı diğer bölgeler kuruysa karma, her yeri kuruyor ve kolay çatlıyorsa da kuru cildiniz var demektir.

Kuru Ciltler için En Uygun Meyve Maskesi

Kuru ciltlerin nemlenmesi gerekir. Çünkü kuru ciltler en hızlı kırışan ciltlerdir. Bunun için öncelikle cilt tipine uygun bir nemlendirici seçimi yapılmalı, haftada bir kez de avokado maskesi uygulanmalıdır.

Bir avokadoyu ortadan ikiye bölüp içindeki çekirdeği çıkardıktan sonra, içini püre haline getirin. Daha sonra yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra bile kadifemsi yumuşaklığı fark edeceksiniz.

Yağlı Ciltler İçin En Uygun Meyve Maskesi

Yağlı cilt denildiğinde akla sivilceler ve siyah noktalar gelse de aslında en sağlıklı cilt yağlı ciltlerdir. Çünkü geç kırışırlar ve her zaman yaşlarından daha genç görünürler. Ancak doğru bir bakım şarttır. Bunun için haftada 1 gün taze sıkılmış limon temizlenmiş yüze sürülerek 20 dakika bekletilir. Uzun süre kullanıldığında ciltteki parlamaların dengelenmesi mümkün olur. Aynı zamanda limon, yüzdeki izlerin görünümünü azaltır.

Karma Ciltler İçin En Uygun Meyve Maskesi

Karma ciltler için yüzün yağlı olan bölgelerine uygulama yapabilirsiniz. Bunun için üzümün suyunu damla damla sıkıp, yüzünüzün yağlı olan bölgesine sürerek 15 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Özellikle karma ciltler haftada bir kez bu maskeyi uygulayabilirler. Pek çok kişi üzüm maskesi hakkında bilgi sahibi olmasa da, üzüm maskesi de oldukça etkilidir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.