Vipbakim

Cildinize Güzellik Katacak 4 Doğal Maske Tarifi

Cildinize Güzellik Katacak 4 Doğal Maske Tarifi

Güzellik; Kadınların var olan güzelliklerini korumak yada ortaya çıkarmak için yaptıkları her şey güzellik uygulaması içine girer.Güzellik maskeleri ile cildiniz daha dinç hale getirebilirsiniz. Ciltteki sarkmalar ve düzensizlikler; maskeler yardımı ile düzelmeye başlar. Evde hazırlanan yüz maskeleri ile cildinizi canlandırabilirsiniz.

 

 Güzellik Maskeleri

Güzellik maskesi (1);  – 5 adet üzüm tanesi, -Biraz nemlendirici krem

Üzüm tanelerini bir kaseye sıkın. Üzüm suyunun içine kullandığınız nemlendiriciden ilave edin. Bir defalık olan bu maske için; her yapışınızda yeni bir maske hazırlamanız gerekir. Üzüm suyu ve nemlendiriciyi birbirine karıştırarak cildinize sürün. Cildinizde 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Haftada 2 kere uygulayabileceğiniz bu maske çeşidi ile; cildiniz parlak ve canlı görünüme kavuşacaktır.

 

Güzellik maskesi Tarifi (2); – 1 adet elma, -2 yemek kaşığı bal

1 adet elmayı rendeleyin. Elma rendesinin içine balı ilave edin. Bu karışımı cildinize sürün. Boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz. Sürdüğünüz karışımı 10 dakika cildinizde tutun. Cildiniz eskisinden daha sağlıklı görünecektir. Cildinizin ihtiyaç duyduğu zamanlarda kullanabileceğiniz bir maskedir.

 

Güzellik maskesi (3); – 1 çay kaşığı bal, -1 yemek kaşığı yağsız süt, -1 yumurta sarısı

Bal, süt ve yumurta sarısını; birbirlerine tam karışacak şekilde hızlı bir şekilde karıştırın. Karışımı göz çevrenizden uzak tutarak, cildinize sürün. 15 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Cildinizin yapılandırılması ve hücrelerin aktifleşebilmesi için son derece etkili bir maskedir. Yüz güzellik maske türlerinden, en çok beğenilen maskelerinden biridir.

 

Yüz Güzellik maskesi (4);- Yarım çay bardağı maden suyu, -1 çay kaşığı elma sirkesi, -1 çay kaşığı su

Bütün malzemeleri bir kapta karıştırın. Bir pamuk ile cildinize karışımdan sürün. 20 dakika sonra, yüzünüzü yıkayın. Cildinizdeki lekelerin açılmasını ve gözeneklerinizin uzun sürede kapanmasını sağlayan bir maskedir. Haftada 3 kere uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.