Vipbakim

Çilek Maskesi Tarifleri

Çilek Maskesi Tarifleri

Çilek maskesi ; Çilek sadece vitamin olarak bildiğimiz bir meyve ama cildimize uygulandığında birçok derde deva çilek. Çileğin aynı zamanda gençleştirme etkisi de vardır çünkü içinde antioksidan bulundurur Bunun için en Çilek maskesi tariflerinden yararlanılır. Çilek cildine ve güzelliğine önem veren bayanların tüketmesi gereken bol vitaminli bir meyvedir. Evde rahatça hazırlayacağınız çilek maskeleri cildinizi canlandıracak ve lekelerinizi gidermede size yardımcı olacak.

Not: Cilt hastalıkları olanlarda ve çileğe karşı alerjisi olanlarda kullanılması uygun değildir. Maskeleri yüze uygularken gözle temasından kaçının. Eğer olursa bol su ile hemen yıkayın.

Canlandırıcı Çilek Maskesi ( Her cilt tipi için )

4 – 5 adet çileği iyice ezin ve suyunu çıkarın. Çıkardığınız suları buz kalıplarına koyup buzluğunuza atın her sabah ve akşam buz halinde çilekleri yüzünüzde gezdirerek eritin. Cildinizi canlandıracak harika bir etki. Pigment lekelerini giderme özelliği de her gün uygulandığında etkili sonuç veriyor.

Ölü Hücreleri Arındıran Çilek Maskesi

Malzemeler

5 – 10 tane çilek, – 1 tatlı kaşığı krema, – 1 miktar beyaz organik sirke, – 1 yemek kaşığı süt, – 1 yemek kaşığı pirinç unu, – 1 tatlı kaşığı bal.

Hazırlanışı: Çilekleri cam bir kaseye alın üzerine sirkeyi 1 cm geçecek kadar dökün. 2 – 3 dakika çilekleri sirkeli suda bekletin daha sonra çilekleri iyice yıkayın. Çilekleriniz kuruduktan sonra bütün malzemeleri karıştırın ve iyice ezin. Maske kurumadan hemen yüzünüze uygulayın. 15 – 20 dakika bekletip ılık su ile durulayın.

Çilekli Süt Maskesi ( Gözenekleri Sıkıştırır )

Malzemeler

1 yemek kaşığı süt, – 5 adet çilek – 1 yemek kaşığı mısır unu

Hazırlanışı: Çilekleri iyice yıkayın. Daha sonra suyu gidince kaba alın ve güzelce ezin içine süt ve mısır ununu da ilave edip karışım kıvama gelinceye kadar karıştırın. Oluşan karışımı cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletip ılık su ile yıkayın.

Lekeler İçin Çilek Maskesi

Malzemeler

1 çay kaşığı bal, – 1 çay kaşığı gül suyu organik, – 1 çay kaşığı tere yağ, – 5 çay kaşığı kil, – 2 adet çilek

Hazırlanışı: Haftada sadece 1 kez bu maskeyi cildinize uygulayınız. Çilekleri bir kaba alın ve güzelce ezin içine bal, tere yağ, kil ve gülsuyunu ilave edin. Cildinize uygulayın kuruyunca cildinizi yıkayın. Ardından nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın.

Çilekli Yoğurt Maskesi ( Nemlendirir ve sıkılaştırır )

Malzemeler

Yarım bardak taze çilek ( 3 – 5 ) adet, – 2 çay kaşığı bal, – 1 çorba kaşığı yoğurt

Hazırlanışı: Çilekleri ezdikten sonra diğer bal ve yoğurdu da içine katın ve iyice karıştırın. Oluşan kıvamı cildinize uygulayın. 20 dakika cildinizde bekletip ılık su veya süt ile cildinizi temizleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.