Vipbakim

Cilt Bakımı Maskeleri

Cilt Bakımı Maskeleri

Cildiniz sizleri görünüm olarak yansıtan, güzelliğinizi simgeleyen en temel şeylerden bir tanesidir. Bunun için cilt bakımı maskeleri sizleri yaşlanmalara karşı korumaktadır. Daha dinç, canlı, dinamik, enerjik, pozitif ve estetik görünmenizi sağlar. Bu yüzden sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanın altın kurallarından biri cildinizi sevmek ve ona iyi bakmak olacaktır.

Cilt Bakımı Hakkında Bilmedikleriniz

Cildiniz sizler için en değerli şeydir. İyi görünmek ve kusursuz bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Kusursuz bir cilt güzelliğine ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak evde uygulayabileceğiniz kolay ve basit uygulamalarla, solgun, bitkin ve yaşlı bir görüntüden kurtulmak artık sizin elinizde. Bunun için güzellik merkezlerine ya da kozmetik ürünlerine bir servet harcamanız da gerekmiyor. Sadece gerekli olan malzemeleri almak yeterli. Bunun için kendinizi iyi tanımanız şart. Öncelikle cilt tipinizi öğrenmelisiniz. Cildinizde pul pul dökülmeler oluyorsa kuru bir cilde sahipsiniz demektir. Parlak ve sivilceye eğilimli bir cildiniz varsa yağlı bir cilde sahipsinizdir. Belli bölgeleriniz yağlı diğer bölgeleriniz kuru ise karma bir cilde sahipsiniz demektir. Ve herhangi bir kozmetik ürün kullandığınızda kaşıntı ya da yanma gibi belirtiler görüyorsanız hassas bir cildiniz vardır. Bunu belirledikten sonra, hangi  cilt tipine sahipseniz cildinize ona göre bakım yapmalısınız ve ona göre hareket etmelisiniz.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildiniz güzelliğinizi gösteren en önemli simgelerden biridir. Canlı, doğal ve pürüzsüz bir cilt için yapmanız gerekenler şu şekildedir; Yüzünüzü her sabah kalktığınızda, mutlaka sabunlu su ile yıkamaya özen göstermelisiniz. Su cildinizi canlandıran en önemli şeylerden bir tanesidir. Gün içinde makyaj yapıyorsanız, gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı silmelisiniz ve yüzünüzü nemlendirici bir kremle rahatlatmalısınız. Bu paylaştıklarımız en temel şeylerdir ve herkesin günlük olarak mutlaka yapması gereken şeylerdir. Biraz daha ayrıntıya inersek, cildinizin genç ve dirençli olmasını sağlamak için dengeli ve düzenli bir şekilde beslenmeniz gerekmektedir. Günlük 2 litre su tüketmelisiniz, bu sayede cildiniz gerekli olan nemi alacaktır. Güneşin altında çok fazla kalmamaya özen göstermelisiniz. Günlük hayatta stres, yorgunluk ve gerginlik cildinizi yıpratan en büyük faktörlerdendir. Unutmayınız, bakımlı bir cilt, sağlıklı bir cilt demektir.

Cilt Bakımı Maskeleri

  • Bal ve badem maskesi; İhtiyacınız olan tek şey, 1 çorba kaşığı bal, 2 adet badem ve 1 çay kaşığı limon suyudur. Bademleri ince toz haline gelene kadar dövün ve bal ile karıştırınız. Ardından 1 çay kaşığı limonu ekleyiniz. Yüzünüze masaj yaparak, oval şekilde sürünüz. 15 dakika beklettikten sonra, ılık suyla durulayın. Bu maske cildinizi yenilemekte ve cildinizi rahatlatmaktadır.
  • Göz altı morlukları ve kırışıklıklar için maske; Malzemeler, iki çorba kaşığı bal, yumurtanın beyazı ve bir çorba kaşığı limon suyu. İki çorba kaşığı bal ile yumurtanın beyazını iyice karıştırın ardından 1 çorba kaşığı limon suyunu ekleyiniz. Ve yüzünüze nazik hareketlerle uygulayınız. Yüzünüzün gerildiğini hissedeceksiniz. 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yağsız sütle yıkayınız.

Cilt bakımı maskeleri hakkında bilmeniz gerekenler bu şekildedir. Siz de sağlıklı, pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız, cildinize gereken özeni göstererek bakımınızı yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.