Vipbakim

Cilt Beyazlatıcı Ve Leke Giderici Domates Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Cilt Beyazlatıcı Ve Leke Giderici Domates Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Cilde iyi gelen doğal maskelerden birisi de domatesten elde edilir. Domates maskesi nasıl hazırlanır merak ediyor olabilirsiniz. Maske için ek malzemeler gerekebilir. Domates maskesi cilt üzerinde iki büyük etkiye sahiptir. Bunlardan birisi cilt beyazlatma, diğeri ise ciltteki sivilceleri yok etmesidir. Domatesin içinde birçok önemli besin değeri yer alır. Ürünün içeriğinde vitamin olarak A, C, E, B1, B2, B3 vitaminleri yer alır.

Antioksidan yönünden de oldukça zengin olan domateste magnezyum, demir, fosfor, kalsiyum gibi değerli maddeler yer almaktadır. Tüm bu ürünler cildin dokusunu yenilemekte ve pürüzsüz bir hale getirmektedir. Domatesin tüm vücut üzerinde faydası vardır. Kolesterolün düşmesine yardımcı olan domates aynı zamanda midenin iyi biçimde çalışmasına da neden olur. Domatesin faydaları arasında idrar sökücü olması ve böbrek taşı düşürülmesinde teşvik edici olması gibi faktörler de yer alır.

Domates Maskesi ile Cilt Beyazlatma

Cildiniz çeşitli etkenlerden dolayı yeterince açık renk değilse domates maskesi ile bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Bu işlem için 1 tatlı kaşığı pirinç unu ve 1 adet orta boy domates gereklidir. Maskesi hazırlamak için ilk önce domates suda iyice yıkanır ve sonrasında küçük küçük doğranır. İsterseniz domatesi rendeleyebilirsiniz. Sonrasında bu küçük domatesleri temiz bir bezin içine koyun ve suyunu sıkın. Sıkılan domates suyunu bir kaba koyun ve içine pirinç ununu ekleyin. Sonraki aşamada bu iki ürünü iyice karıştırın.

Maske hamur hale gelene kadar karıştırın ve sonrasında bu karışımı göze gelmeyecek biçimde tüm yüzünüze sürün. Maskeyi sürerken yavaş olmasına dikkat edin. Maskeyi yüzünüzde 10 dakika boyunca bekletin ve sonrasında ılık su ile yüzünüzü durulayın. Cildinizin renginin açılması için bu domates maskesini haftada bir kere uygulamanız ve aksatmamanız gereklidir. Birkaç ay düzenli kullanım ile birlikte cildiniz istediğiniz kadar açılacaktır.

Domates Maskesi ile Sivilce Lekelerinden Kurtulun

Yüzünüzde çıkan sivilceleri el ile sıkmanız halinde yüzünüzde kalıcı biçimde sivilce lekeleri oluşacaktır. Bu durumu engelleyecek ürünlerden birisi domates maskesidir. Sivilce lekelerini domates maskesi ile yok etmek için gerekli olan malzemeler arasında 1 adet salatalık, 2 tane Avokado ve 2 tane domates yer almaktadır. Öncelikle salatalık ve avokadoları ezin ve suyunu süzün. Sonrasında 2 adet domatesi bir kabın içinde çatalla iyice ezin.

Sonrasında tüm malzemelerin bir kabın içine koyun ve hepsini birlikte karıştırın. Oluşan bu maskeyi sivilce lekelerinin odluğu bölümlere yavaşça, masaj yapar biçimde sürün ve bir süre bekleyin. 20 dakika bekleme yeterli olacaktır. Sonrasında ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Domates maskesi nasıl hazırlanır sorusuna iki farklı domates maskesi hazırlama yöntemi ile cevap verilmiştir. Yüzünüzdeki kusurlara göre içlerinden birisini deneyebilir ve düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.