Vipbakim

Cilt Beyazlatıp Gençleştiren Pirinç Unu Maske Tarifleri

Cilt Beyazlatıp Gençleştiren Pirinç Unu Maske Tarifleri

Asya ülkelerinde uzun yıllardır cilt lekeleri için kullanılan pirinç unu ancak son yıllarda ülkemizde duyulmaya ve gittikçe popülerleşerek kullanılmaya başlandı. Pirinç unu sayesinde yapılacak maskelerin yapımı da uygulanması da çok kolay ve evde yapılabilecek ve zahmetsizce hazırlanabilecektir. Cildin rengini doğal yöntemlerle açmak isteyenler pirinç unu maskesini uygulayabilir.

Aynı zamanda sivilcesi olan, güneşin oluşturduğu lekelere karşı etkili ve diğer nedenlere karşı oluşan cilt lekelerinin tedavisinde de etkilidir. Pirinç unu maskesi yapmak için evde hazır pirinç ununuz yoksa marketten almak yerine kendiniz de aynı pirinç ununu pirinçleri havanda ezerek elde edebilirsiniz. Cildin üzerinde yarattığı etkiler sayesinde tüm dünyaya yayılan etkisi ile hem ucuz hem de etkili cilt bakım ürünü olan maske hazırlamak için Pirinç Unu İle Maske Tarifleri için bilgi alabilir ve hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.

Cilt İçin Etkili Pirinç Unu Maske Tarifleri

En kolay tariflerimizden birisi olan maskemiz için 3-4 çay kaşığı kadar pirinç ununu yarım çay bardağı su ile karıştırarak isterseniz tüm yüzünüze isterseniz sorunlu olan bölgeye masaj yaparak sürebilirsiniz. Sivilcelerin ve lekelerin yoğun olduğu yerlere daha fazla sürebilirsiniz. Pirinç unu maskesinin etkili olması için kuruyana kadar cilt üzerinde bekletilmesi gerekir. Ilık su ile bolca kuruyan maskeyi temizleyecek ve sonra mutlaka nemlendirici kullanacaksınız. Pirinç unu maskesi cildi gerecek ve kurutacak o yüzden nemlendiricinin mutlaka maske arkasından kullanılması gerekiyor.

Pirinç Unu Maske Tarifleri için ikinci tarifimize başlıyoruz. 1 tatlı kaşığı kadar pirinç unu, 1 buçuk çay kaşığı su ile karıştırıyor ve içine bir miktar bal katarak bir karışım hazırlıyorsunuz. Balı maskede kullanmamızın amacı cildi nemlendirmek ve yumuşamasını sağlamak olacaktır. Maske sorası oluşan kurumaya karşı içine bal karıştırmanız faydalı olacaktır. Lekelerin bulunduğu yere sürülecek olan karışımın etkili olabilmesi için 15-20 dakika bekletmek gerekecek. Süre sonunda bol ılık suyla yıkayabilir ve ardından nemlendiricinizi sürebilirsiniz.

Pirinç Unu Maskesinin Cilde Yararları Nelerdir?

Pirinç Unu İle Maske Tarifleri ile cilde esneklik kazandırılmış oluyor ve kırışıklık oluşumunu da kolajen etkisiyle geciktirir. Aşırı cildi yağlı olanlar maskeyi uyguladığında fazla yağı alarak cildin mat görünüme kavuşmasını sağlar. Güneşin neden olduğu cilt lekelerine karşı lekelerin görünümünü azaltır ve sivilce görünümü de azaltmaya yardımcı olur.

Sadece bir defa maske yapmakla mucizevi etki beklemek yanlış olur. En az 8-10 defa maske uygulanmalıdır. İsterseniz gün aşırı maske uygulaması yapabilir ve faydalarını görmeye başlayabilirsiniz. Cilt temizliğinde de etkisi olan pirinç unu maskesi ile peeling etkisi yapmak için kullanabilir ve cildinizden ölü deriyi atabilirsiniz. Peeling için kullanıldığında kozmetik peelinglere göre daha yumuşak etkisi ile cildi tahriş etmeden ölü deri hücrelerini temizlediğine şahit olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.