Vipbakim

Cilt Delikleri İçin Bakım Maskesi Tarifleri

Cilt Delikleri İçin Bakım Maskesi Tarifleri

Cilt delikleri bilinen ve sık rastlanılan cilt sorunlarından birisidir. Cilt delikleri cilt üzerinde ufak küçük çatlak görünüm ile ortaya çıkar ve kötü bir görünüme neden olur. Cilt deliklerinden kurtulmak için çeşitli yolları deneyebilirsiniz. Cilt delikleri için bakım maskesi tarifleri ile bu soruna çare bulabilirsiniz. Maske hazırlamak için her yerde kolay bir biçimde bulunabilecek ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yumurta Maskesi Hazırlanışı

Yumurta maskesi cilt delikleriniz için kullanabileceğiniz etkili ürünlerden birisi olacaktır. Yumurta maskesini hazırlamak için yumurtanın beyazının kullanılması gereklidir. Yumurta beyazı maskesini hazırlamak için 1 yumurta beyazı, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 2 yemek kaşığı limon suyu gereklidir. Bu malzemelerin tamamı cam bir kase içine alınmalı ve sonrasında iyice karıştırılmalıdır. Bu işlemden sonra da maske yüze uygulanmalı ve 30 dakika boyunca bekletilmelidir. Bu işlem sonrasında da soğuk su ile durulama yapılmalıdır. Bu maske kullanımı bir haftada iki kere olacak biçimde uygulanmalıdır. Bu şekilde gözenekler zaman içinde küçülecek ve görünmez hale gelecektir.

Bal Maskesi Hazırlanışı

Bal ile hazırlayacağınız maske ile cilt gözeneklerinden kurtulabilirsiniz. Bal maskesinin hazırlanışı oldukça kolay olacaktır. Bu maske sayesinde cildinizde bulunan gözenekler kapanacak ve cildiniz pürüzsüz bir hale gelecektir. Bal maskesini hazırlamak için 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı püre şeklinde olan avokado gerekmektedir. Bu malzemeleri bir kaba alın ve karıştırın. Sonra maskeyi yavaş bir biçimde masaj yapar biçimde cildinize sürün. Sonrasında bu ürünü cildinize sürün ve 30 dakika boyunca bekleyin. Sonrasında soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Bu maskesinin haftada bir kere kullanımı yeterli olacaktır. Daha fazla kullanıma gerek yoktur.

Salatalık Maskesi Uygulanışı

En çok bilinen maske tariflerinden birisi de salatalık maskesidir. Salatalık kabukları tek başına bile cilt için iyi bir nemlendirici olmaya yetecektir. Salatalık maskesi ise gözeneklerin kapanması için çok daha etkili olacaktır. Salatalık maskesini hazırlayabilmek için 3 yemek kaşığı mısır unu salatalık suyunu karıştırın. Maske kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam etmeniz gereklidir. Sonrasında maskeyi cildinize sürün ve 15 dakika boyunca bekleyin. Bu işlemden sonra da soğuk su ile durulama yapabilirsiniz. İstediğiniz sonucu elde edebilmek için bu maskeyi haftada iki kere kullanmanız yeterli olacaktır.

Domates Maskesi ile Kullanım

Ciltte yer alan gözenekleri kapatmak için etkili olan maskelerden birisi de domates maskesidir. Domates maskesi için domates suyu yeterli olacaktır. Domates suyunu istediğiniz ölçüde cildinize sürün ve sonrasında 20 dakika boyunca bekleyin. Bu işlem sonrasında 20 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi her gün cildinize uygulayabilirsiniz hiçbir sorun çıkmayacaktır. Cilt delikleri için bakım maskesi tarifleri bu birkaç örnek ile uygulanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.