Vipbakim

Cilt Gençleştiren Domates Un Maskesi Nasıl Yapılır

Cilt Gençleştiren Domates Un Maskesi Nasıl Yapılır

Güzellik ve bakım konusunda hazırlanan cilt maskelerinin hemen her birinin bir görevi bulunmaktadır. Çoğunluğu doğal yollarla hazırlanan bu maskelerden biriside domates un maskesidir. Bu maskeyi hazırlamak oldukça kolaydır. Evinizde kendi başınıza bu maskeyi hazırlamanız ve uygulamanız gayet mümkündür. Bunun için hazırladığımız yazımızı sonuna kadar okuyarak domates un maskesinin hazırlanışı, faydaları gibi birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Domates Un Maskesi Hazırlanışı

Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacımız olan şey un ve domatestir. Bir adet domatesi öncelikle kabuklarını soyun ve blendırdan geçirin. İyice karıştırdıktan sonra suyu çıkan domatesiz suyunu sadece deni kalacak şekilde süzün. Suyu süzülen domates püresine macun kıvamına gelinceye dek un ekleyin. Bir yandan karıştırın ve macun kıvamına geldiğinde karışımınızı yüzünüze uygulamak üzere hazırlayın.

Hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulayın. Özellikle göz ve dudak bölgesine temasından kaçınmalısınız. Maske için kullandığınız domatesin de organik domates olması daha iyi ve olumlu olacaktır. Maskeyi 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyin. Bu işlemi haftada bir kez yapabilirsiniz.

Domates Un Maskesi Faydaları

Domates un maskesi, birçok faydası ile adeta mükemmel bir cilde kavuşmanızı sağlamaktadır. Bu maskeyi kolay bir şekilde kendiniz hazırlayıp uyguladığınız için son derece masrafsız ve kolay olan maske aynı zamanda mükemmel etkileri ile de çok kişi tarafından tercih edilmektedir ve sürekli uygulanmaktadır.

Domates un maskesi öncelikle cildinizin beyazlaşması ve daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Bunun yanında cildinizdeki yorgunluk etkisinin kalkmasını da sağlamaktadır. Kırışıklıklardan kurtulmanızda en önemli dostunuz da bu maskedir. Cildinizin yenilenme işlemini de gören bu maske daha sıkı bir cilt ile sizi kavuşturmaktadır.

Domates un maskesi sivilceler için de son derece etkili bir çözümdür. Ayrıca güneş lekeleri, akneler ve siyah noktalar için de domates un maskesi kullanabilirsiniz. Bu maskenin nemlendirici etkisi de bulunmaktadır. Bu nedenle kuru cilt sahibi olan insanların da bu maskeyi kullanmasının bir sakıncası yoktur. Domates un maskesi birçok etkisi ile bütün cilt tiplerine sahip olan insanlar tarafından kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.