Vipbakim

Cilt Gözeneklerini Temizlemek İçin Bakım Maskeleri

Cilt Gözeneklerini Temizlemek İçin Bakım Maskeleri

Cilt gözeneklerinin kapalı ve temiz olmaması birçok cilt sorununun  habercisidir. Kapalı gözenekler ciltte kısa süre içinde sivilce oluşmasına neden olacaktır. Bunun için gözeneklerinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Cilt gözeneklerinin kapalı olması siyah nokta oluşumuna da neden olacaktır. Gözenekleri temizlemek için birçok yöntem olsa da doğal yöntemler en etkili olanlardır. Bunun için kolay biçimde temin edeceğiniz ürünler ile cilt gözeneklerini temizlemek için bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Bu ürünlerden birkaç tanesi aşağıda yer almaktadır. Bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Karbonat Kullanımı

En iyi gözenek temizleyecilerinden birisi karbonattır. Karbonatı her yerden çok uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Karbonatın cilt üzerinde etkisi olabilmesi için 2 çay kaşığı karbonatı alın ve sonrasında bu karbonata yeterli miktarda su ekleyin. Sonrasında bu karışımı iyice karıştırın ve daha sonrasında bu karışımı parmaklarınızın ucu ile yüzünüze masaj yapar biçimde kullanın. Sonra bu karışımı bir süre boyunca bekletin ve daha sonra da cildinizi durulayın. Nazikçe cildinizi kuruladıktan sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürün. Bu karışımın haftada bir kere cildinize uygulamanız yeterli olacaktır.

Elma Sirkesi Kullanımı

Elma sirkesi cilt üzerinde bulunan fazla yağı almakta ve cildi daha sağlıklı bir hale getirmektedir. Elma sirkesi kullanımı için elma sirkesini alın ve içine birazcık su katın. Sonra bu karışımı cildinize pamuk yardımı ile sürün. Bu işlem sonrasında gözeneklerin daha fazla açılabilmesi için sıcak suyla yüzünüzü iyice yıkayın ve nemlendirici sürün. Bu işlem haftada birkaç kez yapılabilir.

Yumurta Akı Maskesi Kullanımı

Cildinizdeki gözeneklerin kapalı olması cidiniziz pürüzsüz yapısını bozacaktır. Bunun için bir tane yumurta akını alın ve bunun içine bir miktar su ekleyin. Sonrasında bunları karıştırın ve yüzünüze sürdükten sonra bekleyin. Maske yüzünüzde kuruduktan sonra soğuk su ile durulama yapabilirsiniz. Durulama işlemi sonrası cildinize nemlendirici krem sürmeniz iyi olacaktır. Bu maskeyi düzenli biçimde kullandığınız zaman cildinizdeki gözeneklerin daha sıkı hale geleceğini göreceksiniz.

Maydanoz Kullanımı

Çok ucuz bir yeşillik olan maydanoz cilt üzerinde etkili bir maddedir. Birkaç tane maydanozu alın ve bu maydanozları iyice yıkayın. Daha sonrasında bu maydanozları alın ve sıcak suyun içine koyun. Su soğuyunca maydanozları sudan çıkartın. Daha sonrasında bir tane ince bir bez alın ve bu suyun içine koyun. Daha sonra bezi alın ve maydanoz suyuna batırıp yüzünüze yavaş yavaş biçimde sürmeye başlayın. Masaj yapar biçimde sürdükten sonra durulama yapmanıza gerek yoktur. Bu oldukça basit olan yöntem her gün düzenli bir biçimde kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede cildinizdeki gözeneklerin gitgide açıldığını görecek, cilt sorunlarınızdan kısa süre içinde kurtulacaksınız. Cilt gözeneklerini temizlemek için bakım maskeleri bu şekillerde yapılmakta ve düzenli bir biçimde uygulanmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.