Vipbakim

Cilt güzelliği için ballı yüz maskeleri tarifleri

Cilt güzelliği için ballı yüz maskeleri tarifleri

Bal, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’de de ismi zikredilen ve insanlar için pek çok faydası olan bir besin kaynağıdır. Yüce Rabbimiz Allah (C.C) bu nimet için bal arılarını görevlendirmiştir. Arılar tarafından binlerce farklı çiçekten toplanan çiçek polenleri biz insanlar için bir şifa kaynağı olarak sunulmaktadır. Her halde böyle bir güzellik ve ikram için Rabbimize ne kadar şükür etsek de azdır.

Bilindiği üzere balın diğer bir faydası da cilt üzerindeki nemlendirici ve onarıcı etkisidir. Bunun yanında yapılan araştırmalar ve uygulayanların verdiği bilgiler doğrultusunda cilt kırışıklıkları, çeşitli sebeplerle oluşan cilt üzerindeki tahrişler ve cilt lekelerine karşın da etkili olduğu bilinmektedir.

Peki, ballı yüz maskesi tarifleri nelerdir? Ballı yüz maskesi nasıl yapılırsa bizim için en faydalı sonuçlar elde ederiz bu yazımızda bunlara yer vereceğiz. Hemen belirtelim ki kullanılacak balın doğal olması son derece önemlidir. Bu sebeple piyasada şeker süzme balı olarak bilinen ve yüksek oranda şeker içeren süzme ballardan uzak durunuz.

Sivilcelerden Kurtulmak için Ballı Maske

Sivilce problemi olan normal ciltler için tercih edilebilecek olan bu maske için 3 çay kaşığı doğal bal süzmesi ve yarım çay kaşığı tarçın bir kaseye alınarak karıştırılır. Krem kıvamı oluşana kadar yaklaşık olarak 5 dakika karıştırılan karışım sonrasında cilde uygulanabilir. Sivilcelerden kurtulmak için tercih edilebilecek olan bu maske aynı şekilde sivilce lekeleri nasıl geçer sorusuna da bir cevap niteliği taşımaktadır. Maskeyi cildinize uyguladıktan yaklaşık 10-15 dakika sonra ılık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Cilt Rengini Açan Ballı Doğal Maske

Cilt rengini açan ve aynı zamanda cilt üzerinde bulunan kesik, çizik vs. gibi renk tonu sebebiyle rahatsız eden izlerin ten rengiyle aynı görünüme kavuşmasına yardımcı olmak için limonlu ballı maske tercih edilebilir. 3 çay kaşığı bal ile yarım çay kaşığı limon suyu bir kâsede iyice karıştırılarak cilde uygulanarak 15 dakika kadar beklenir. Ardından ılık suyla cildinizi durulayabilirsiniz.

Ballı Cilt Maskesi Tarifleri

Bal, cilt üzerinde oldukça faydalı olarak bilinen onarıcı, besleyici, düzenleyici ve yenileyici özellikleri ile tek başına bile cilt maskesi olarak kullanılabilir. Ergenlik sonrası cilt lekeleri, ciltteki canlılığın geri kazandırılması, tamamen geçen ancak izi kalan küçük yara izleri, aknelerin tedavisi amaçlı olmak üzere pek çok alanda tek başına kullanılabilen bal maskesi içerisindeki zengin vitamin ve minerallerle oldukça fayda sağlamaktadır.

Doğal cilt maskeleri arasında ilk sıralarda yer alan doğal bal maskesi tarifleri bu sebeple en çok okunan ve uygulanan cilt maskeleri arasında yer almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.