Vipbakim

Cilt Kusurları İçin Önleyici Bakım Maskeleri

Cilt Kusurları İçin Önleyici Bakım Maskeleri

Cilt kusurları olarak birçok sorun sayılabilir. Ciltte yer alan sivilceler, siyah noktalar, beyaz noktalar ve akneler bunlar arasında yer alır. Ciltte sürekli uçuk ve benzeri sorunlar çıkması da büyük bir sorundur. Bunun dışında cildin çok yağlı olması  ya da çok kuru olması da belli başlı cilt sorunları arasında gösterilebilir. Tüm bu sorunlar için bakım maskesi hazırlayabilir ve kısa süre içinde sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Bakım maskelerinin  birçok farklı türü ve işlevi vardır. Bunun için cildinizde yer alan kusuru bulmalı, ona göre bir bakım maskesi hazırlamalısınız. Cildiniz yağlı bir yapıya sahip ise nemlendirici kremler sizin için ideal olmayacaktır. Cilt kusurları için önleyici bakım maskelerini evde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Doğal ürünlerle, meyvelerle bakım kremi hazırlanabilmektedir.

Siyah Nokta Giderici Bakım Maskesi

Yüzünüzde çok sayıda siyah nokta varsa bunlardan kurtulmak için belirli tedavi yöntemleri kullanmanız gereklidir. Bunun için doktora görüşebilir ya da evde kendiniz bakım maskesi hazırlayacak yüzünüze sürebilirsiniz. Bakım maskeleri içinde doğal ürünler kullanılmalıdır. Doğal ürünler olmazsa cilt daha çok zarar görecektir. Yüzünüzde yer alan siyah noktaları gidermek için limon suyu ve yoğurt kullanabilirsiniz. Bunun için iki ürünü belirli miktarda kullanmanız gereklidir. Bu bakım maskesi saklanarak kullanılacak bir ürün değildir. Bunun için az miktarda kullanmanız daha iyi olacaktır. İki ürünü bir kabın içine koyun ve karıştırın . Sonrasında bu maskeyi yüzünüze sürün ve 15 dk boyunca bekletin. Maskeyi sonrasında su ile durulayın. Bu maskeyi düzenli kullanmanız halinde siyah nokta sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Nemlendirici Bakım Maskesi

Nemlendirici özelliği olan kremler her yerde satılıyor olabilir ama çoğu faydasızdır. Aynı zamanda bu kremlerde birçok kimyasal madde yer almaktadır. Bu kremleri kullanmak yerine evde kendinize özel maskeler hazırlayabilirsiniz. Özellikle kışın cilt çok çabuk bir biçimde kurumaktadır. Bunu önlemek için yapacağınız maskenin içine yumurta sarısı ve süt koymanız gereklidir. Bu şekilde bir kaşık sütü ve yumurta sarısını bir kap içinde karıştırın. Sonrasında bu kremi yüzünüze dikkatli bir biçimde sürün ve bir süre boyunca bekletin. Sonrasında ılık su ile durulama yapın. Bu şekilde günde bir kere bu maskeyi kullanabilirsiniz. Cildi kuru olan kişiler için ideal bir maske olacaktır.

Cilt Lekelerinden Kurtulun

Cilt lekelerinden kurtulmak için farklı bir bakım maskesi de hazırlayabilirsiniz. Bu maske yüzünüzde bulunan tüm kusurlar için ideal bir seçim olacaktır. Bu maske için gerekli olan malzemeler arasında 1 çay kaşığı limon, 1 yemek kaşığı süzme bal ve yoğurt yer almaktadır. Bu malzemelerin hepsini bir kabın içine alıp iyice karıştırın. Malzemelerin birbirini iyice yemesi gereklidir. Sonrasında hazırlanan bu maskeyi yüzünüze sürün. Cilt kusurları için önleyici bakım maskelerinden biri olan bu bakım maskesi ile lekeler kısa süre içinde yok olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.