Vipbakim

Cilt Lekelerini Hiç Olmamış Gibi Yok Edecek Maske Tarifleri

Cilt Lekelerini Hiç Olmamış Gibi Yok Edecek Maske Tarifleri

Cilt lekeleri ve yüzdeki lekelerden şikayetçiyseniz cilt lekeleri için maske tarifi ile güzelliğinizi ve görünümünüzü bozan lekelerden kurtulabilirsiniz. Cilt lekelerinin oluşmasında ki en büyük sebep dış etkenlerdir. Mesala güneş lekeleri hemen her kadının başına gelen sıkıntılı bir durumdur. Ciltteki lekeleri yok etmek için cilt için önem taşıyan E vitaminini takviye olarak alabilir, E vitamini barındıran meyveleri daha sık tüketmeniz faydalı olacaktır. Aynı zamanda leke tedavisi için eczanelerde E vitamini içerikli kremlerden alarak uygulama yapabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Maske

  • 500 ml. su
  • Lavanta (2 yemek kaşığı)
  • Testere dişli aslan pençesi (1 yemek kaşığı)

Hazırlanışı ve uygulanışı : Öncelikle bir kap içerisinde suyu kaynatın ve kaynadıktan sonra içerisine lavanta ve aslan pençesini içerisine katın. Bu cilt lekelerini gidermek için bu maskesi 2 şekilde uygulayabilirsiniz.

1.si başınızın üzerine havlu koyarak suyun buharını yüzünüzü yakmayacak şekilde cildinize iyice emdirin. Ortalama 5 dakika bekledikten sonra yüzünüzü silin.

2.si suyun ılıklaşmasını bekleyin ve pamuk ile hazırladığınız karışımı yüzünüzü silerek uygulayın.

Cilt Lekeleri İçin Maske – Limon

Limonun yapısı gereği içeriğindeki asit cilt için beyazlatıcı bir etkiye sahiptir. Pamuk üzerine 8-10 damla kadar limonun suyunu sıkarak damlatın ve cilt lekelerinin olduğu bölgeleri silin. Günde 1 veya 2 sefer cilde limon uygulamasını düzenli olarak yaptığınız zaman cilt lekelerinin azaldığını fark edeceksiniz.

Cilt Lekelerine Yumurta Akı

1 adet yumurta akını bir kap içerisine ayırın ve içerisine limonun kabuğunu rendeleyerek katın. Püre kıvamına gelene kadar karıştın ve yüzünüze uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra yüzünüzü durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.