Vipbakim

Cilt Maskesi Kullanırken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Cilt Maskesi Kullanırken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Cilt maskesi kullanırken dikkat etmeniz gerekenler, cilt maskesi kullanırken yapılan hatalar son derece önemli. Aşağıda detaylar verilmiştir.

Maskeyi Düzenli Yapmamak

İlk olarak cilt maskesi kullanırken yapılan hatalar nelerdir sorusunun cevabı, maskenin düzenli olarak kullanılmamasıdır. Maske seçiminiz ne kadar doğru olursa olsun ve uygulamanız ne kadar doğru olursa olsun; mutlaka maskenizin düzenli şekilde yapılması gerekecektir. Bu durumda herhangi bir zarar görmeden, cildinizin parlak – canlı – kusursuz gözükmesini sağlayabileceksiniz.

  • Haftalık uygulanan maskeler
  • Günlük maskeler
  • Ayda 1 ya da 2 kere uygulanan maskeler şeklinde maske uygulamaları yapılabilir.

Verilmiş olan süre kapsamında, maskenin düzenli şekilde yapılması sizin de sorunsuz şekilde maskenizi kullanmanızı sağlayacaktır. Dilediğiniz şekilde maskenizi yapabilirsiniz. Uygulama aşamalarını okuyarak, cildinizin korumasını sağlayabileceğiniz maskeyi yapmak kolay olacak.

Maskenin Süresinin Yanlış Olması

Yapmış olduğunuz maskenin cildinizde durması gereken bir süre var. Maskenin uygulama kısmında, cildinize maskenin yapılmasından sonra cildinizde ne kadar kalması gerektiği yazacak. Bunun için maskeyi yaptıktan sonra saate bakın. Çoğu zaman maskelerin cildinizde kalma süresi 20 – 25 dakika arasında. Bunun dışında maskelerin daha kısa süre cildinizde kalması da söz konusu olabilir. Mutlaka sürenin uygunluğuna dikkat ederek, maskenizin yapım aşamasını bu şekilde tamamlamalısınız.

Maskenin Yanlış Seçimi

Yaptığınız maskenin cilt tipinize uygun olması, mutlaka dikkat etmeniz gerekenler arasında. Maske seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlara göre hareket etmeniz halinde, herhangi bir kullanım sorunu yaşamadan direkt olarak maskeniz ile cildinizin bakımını yapabilirsiniz.

Yağlı ciltler için maskeler

Karma ciltler için maskeler

Kuru ciltler için maskeler

İlk olarak cilt tipinizin belirlenmesinin ardından maske seçiminizi bu kapsamda yapabilirsiniz. Tamamen cildinize uygun bir maske seçimi yapmanız durumunda, hatasız şekilde kullanabileceğiniz maske almış olacaksınız.

Maske seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

Mutlaka cilt sorunlarınızı göz önünde bulundurarak maske almalısınız. Sizin cilt tipinize uygun olan ve cilt sorunlarınızı önceleyecek olan maske hangisi ise direkt olarak onu alabilirsiniz. Bu seçim için uzmanlardan yardım alarak cilt maskesi kullanırken hatalar yapmayı olanaksızlaştırın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.