Vipbakim

Cilt Parlatan, Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşmanızı Sağlayan Kabartma Tozu Maske Tarifi

Cilt Parlatan, Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşmanızı Sağlayan Kabartma Tozu Maske Tarifi

Malzemeler:

1 Çay Kaşığı Kabartma Tozu
1 Çay Kaşığı Zeytinyağı
Yarım Çay Kaşığı Bal

Hazırlanması ve uygulanması:

Tüm malzemeleri küçük bir cam kase içinde iyice karıştırınız.
Karışımın macun kıvamına gelmesini sağlayınız. Karışımın daha da katı olmasını istiyorsanız biraz daha kabartma tozu ekleyebilirsiniz.
Karışımı cildinize uygulamadan önce cildinizi sabunla iyice yıkayıp kağıt havlu ile siliniz. Cildinizin hafif nemli olması gereklidir. Nemli olan cildinize, hazırladığınız karışımı yüz ve boyun bölgesine masaj yaparak sürünüz.
15 dakika bekleyiniz.
Bolca ılık su ile yıkayınız.
Havlu ile kurulayınız.

NOT:

Cilt parlatan, ciltte bulunan lekeleri geçiren, cilt rengini açan ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayan bu maskeyi düzenli aralıklarla haftada 1 kere uygulayınız. Maskenin uygulama sıklığını kesinlikle artırmayınız. Yani bir haftada içinde en fazla 1 kere yapılmalıdır. Mucizeler yaratan maskemiz ile zamanla cildinizin parladığına ve cildinizde bulunan lekelerin yok olduğuna şahit olacaksınız.
Maskeyi uygulamadan önce cilt, kesinlikle yıkanmalı, temiz olmalıdır.
Maske uygulamasından sonra zeytinyağından kaynaklı cildinizi yağlı hissediyorsanız cildinizi gül suyu ile tonikleme işlemi yapabilirsiniz.
Elinizin altında zeytinyağı yok ise bal ve kabartma tozunun içine 1 çay bardağı su ekleyebilirsiniz.
Kabartma tozu, hassas ciltlerde kızartı ve tahrişe sebep olabilir. Bu sebeple kullanmadan önce kişi, mutlaka elinin üzerinde bir yerde uygulamayı yaparak test etmelidir. Herhangi bir sıkıntı gözlemlenmiyorsa yüzde denenebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.