Vipbakim

Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi

Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi

Cilt, belli bir yaştan sonra, sıkı görüntüsünü kaybetmeye başlar ve yumuşar. Bu yumuşaklıklar daha sonra kırışıklıkları meydana getirir. Bundan dolayı cildiniz erkenden kırışsın istemiyorsanız, cildinizi sıkılaştırmaya özen göstermelisiniz. Peki, cildiniz yumuşamaya başlamışsa bunun önüne geçebilir misiniz? Tabi ki evet. Cilt sıkılaştırıcı maskeler size bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.

Cilt için oldukça faydalı olan meyvelerden birisi de nardır. Birçok hastalığa iyi gelen, vitamin deposu olan nar, cilt problemlerine de oldukça iyi gelmekte ve cildi sıkılaştırmaktadır. Cilt sıkılaştırıcı nar maskesi ile daha canlı ve sıkı bir cilde sahip olmanız mümkün. Ayrıca cilt gözeneklerinizde sıkılaşacaktır. Cildi derinlemesine temizlemeye de yardımcı olan nar, siyah nokta ve sivilce oluşumunu da engellemektedir. Cildinizin yapısını bozmaz ve pürüzsüz bir cilt elde edersiniz.

Cildinizin gevşediği ve kırışıklıkların, sarkmaların meydana geldiğini görmeye başlamışsanız o halde harekete geçme vakti gelmiştir. Nar maskesi uygulayarak, daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cildiniz; yaşlanma, fazla kilo verme, stres gibi birçok nedenden dolayı gevşeyebilir. Bu süreçteyken, cildinize uygulayabileceğiniz nar maskesi cildinizin toparlanmasına ve sıkılaşmasına neden olacaktır.

Kırışıklıklar İçin Nar Maskesi Tarifi

Cilt kırışıklıklarını önleyen nar maskesi yapmak oldukça kolaydır. 1 tatlı kaşığı yaş maya, 3 damla nar çekirdeği yağı ve 1 çay kaşığı nar suyu maskeyi hazırlamak için yeterli olacaktır. Nar maskesini yapmak için; maya, nar çekirdeği yağı ve nar suyu bir kapta karıştırılır. Bu karışımı uygulamadan önce cildinizi mutlaka temizlemeniz gerekiyor. Temiz cildinize ( boyun ve ellere de uygulanabilir) elde ettiğiniz nar maskesini masaj yapıyor gibi sürün. Maske cildinizde 30-45 dakika bekleyebilir. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu makeyi, haftada 2-3 gün yapmanızda hiçbir sakınca yoktur. Düzenli olarak cildinize uyguladığınızda muhteşem sonuçlar elde edeceksiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi Tarifi

Cildinizde daha sıkı bir doku elde etmek için, narın mucizevi etkisinden faydalanarak kusursuz bir cilt elde edebilirsiniz.

Malzemeler; 1 tatlı kaşığı nar suyu, 1 tatlı kaşığı pirinç unu ve bir tatlı kaşığı beyaz kil.

Malzemeleri bir kap içinde karışırın ve temiz olan cildinize uygulayın. 20-30 dakika sonra durulayıp nemlendirin. Görüldüğü üzere cilt sıkılaştırıcı nar maskesi yapmak oldukça kolay.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.